• חפשו אותנו גם ב:
דוד ברבי

דוד ברבי

דוד ברבי (נולד ב-3 בנובמבר 1953) הוא משורר, פזמונאי ומלחין ישראלי.
דוד ברבי נולד במושב ניצני עוז שבשרון ומתגורר בו כל חייו. הוא חקלאי העוסק בגידול ירקות ופרחים ליצוא. כיהן כיו"ר ועד המושב וממשיך בפעילות ציבורית בארגון מגדלי הפרחים שבלשכת המסחר בתל אביב. ברבי בעל השכלה תיכונית, אולם כפי שהוא מעיד על עצמו הוא אוטודידקט, בעיקר בתחום השירה. עד שנות השלושים לחייו היה חבר בלהקת רוק/פופ שהורכבה מבני משפחתו. הלהקה התפרקה בשנת 1981 כשבן דודו, שהיה חבר בלהקה, נהרג בתאונת דרכים. ברבי גילה את קולו הספרותי בשנת 2009 בעקבות מותו של אביו, רחמים, שהקשר איתו היה חזק ומשמעותי. כהגדרתו, "התחלתי לכתוב שירה חמש דקות לאחר פטירתו של אבי". ברבי כתב פואמה לזכר אביו וכך נמשך לעולם השירה.


ברבי למד בסדנאות כתיבה במשך ארבע שנים בהנחיית מיטב המשוררים והסופרים, בהם מאיה בז'רנו, רן יגיל, רחל חלפי ויקיר בן-משה. הוא הושפע מהמשוררים אבי אליאס, רוני סומק ופרננדו פסואה, ובעיקר מרן יגיל שעורך את כל ספריו וברבי מכנה אותו "האב הספרותי שלי". לאחרונה ברבי פעיל גם בחיים הספרותיים בישראל.


ברבי הוציא לאור שישה ספרים פרי עטו: "חוויה מתקנת", "מרחקי נגיעה", "ספינות מותרות", "מי יהלך", "אור ירח" ו"צלצול מאחותי". בו-בזמן החל להלחין שירי משוררים. עד כה הוציא לאור גם ארבעה אלבומים: "לכתוב שיר על אבא", "מפגש עם הריח", "מניפת המשוררים" ו"מי יהלך". האלבום "מניפת המשוררים" כולל 13 שירי משוררים מהשורה הראשונה: רוני סומק, אברהם חלפי, רפי וייכרט, מירון ח. איזקסון, יקיר בן-משה ועוד.

ספרים של דוד ברבי

ומי יהלך

דיגיטלי
10