• חפשו אותנו גם ב:
דיגיטלי
19.8
36.00
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

האיש הזקן: פרידה

"אני לא מוכן לישון במיטה עם אישה זרה. מה יגידו עלי? מה יגידו על האישה?" עד חצות נשארו ברחוב. האיש הזקן עקשן. נדמה שרק מתוך עייפות התרצה לבסוף והסכים לעלות הביתה. כל הלילה ישן על הכורסה בסלון, שומר אמונים לאשתו, הישנה בחדר הסמוך. בת מלווה את אביה בחודשי חייו האחרונים. היא מתבוננת בתודעתו המתערפלת ומבקשת לשמר את אישיותו, שכמו נמוגה מול עיניה. ככל שהוא שוכח, היא נזכרת; ככל שהוא מתרחק ומתכנס בתוך עולמו, היא חשה בקרבה חדשה הקמה ביניהם; ככל שאחיזתו בחיים נחלשת, משמעותם הולכת ונגלית לפניה.באמצעות קרעי זיכרונות ורגעי יום יום טרגיים־קומיים, פיוטיים בדרכם האגבית, נגה אלבלך מרכיבה דיוקן אב עשיר וחי, דיוקן של אדם אמיץ וצנוע, אצילי בדרכו שלו. חייו, מותו, שופכים אור נוסף על חייה שלה ומעוררים בה תובנות הנוגעות לכל.

האיש הזקן הוא סיפור רווי אהבה, מרגש מאין כמותו, על אדם אחד, ובה בעת על כל אדם, על כל הורה, על כל בת או בן, על כל משפחה. נדמה שאין מי שלא ימצא בו את עצמו. ארז שוייצר

נגה אלבלך, ילידת 1971, היא סופרת ועורכת. האיש הזקן הוא ספרה הרביעי למבוגרים.

נגה אלבלך

נגה אלבלך

נגה אלבלך, ילידת 1971, פתח תקווה, בוגרת תואר שני בכלכלה, עבדה כעשר שנים במערכת הבנקאית בישראל, עד שהחליטה לפנות לתחום הספרות. ספרה הראשון הדחיפה ראה אור בשנת 2013 בהוצאת הקיבוץ המאוחד וזכה בפרס שרת התרבות לספרי ביכורים. ספרה השני ספונג'ה וסיפורים קצרים ראה אור בשנת 2014 בהוצאת אינדיבוק. בשנת 2015 יצא ספרה השלישי סִילֵנְד בהוצאת עם עובד בסדרה 'ספריה לעם'. פרסמה גם שני ספרי ילדים. כיום היא עורכת ספרות בהוצאת הקיבוץ המאוחד-ספריית פועלים.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

יוענה גונן 28-05-2018

שני ספרים נפלאים על הורה חולה אלצהיימר, כל אחד ואומללותו הייחודית

זיקוק יפהפה ומינימליסטי של האבסורד הקיומי של חיי האדם, שנקרא בגרון חנוק.

הארץ ספרים

עמיחי שלו 28-05-2018

כל עוד הטקסט קיים אין פרידה

במובן מסוים, יש לספר הזה אופי מיוחד. כאמור, מדובר באותן סתירות/קונפליקטים מובנים מלכתחילה, כמו אמורים לאיין אחד את השני, ואולי עושים זאת, אבל בכך הם מזינים את הטקסט ומעשירים אותו. האופי המיוחד של הספר הוא כאמור פונקציה פורמליסטית, כלומר של האיך, של ההזרתי, האבני וכו', אבל גם של המה – של אותו איש זקן, ורק כשמסיימים את הספר מבינים כי האופי של הספר הוא אופיו של האיש הזקן. יש כאן כמעט קורלציה מושלמת ביניהם; שניהם מופנמים מבסיסם, אך בכל זאת נאבקים בצורך להטביע חותם בעולם. שניהם בדרכם השקטה מפיצים סביבם אהבה דקה, כנה, לא מתנפלת ולא מוחצנת, אבל כזו שאין לה תחליף.

אודות

פרטים אודות הספר