• חפשו אותנו גם ב:
חיים שלמים
דיגיטלי
36
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

חיים שלמים

בגיל ארבע בערך מגיע אנדריאס אֵגֶר לעמק שלרגלי ההרים ונמסר לידי איכר קשה לב, שבביתו הוא גדל ומתחשל. ילדי העמק אמנם לועגים לצליעתו, אבל עובדה זו לא מונעת ממנו להיות לגבר חסון וחזק ולפועל חרוץ, שאף לוקח חלק בהקמת הרכבל הראשון מן העמק להרים. לאורך העשורים משנה העמק את פניו, הוא נהיה מודרני ורעשני יותר. חייו של אֵגֶר, לעומת זאת, נותרים שקטים ומכונסים בעצמם, הם מושפעים בעיקר מאהבתו הגדולה למִָרִי, מעונות השנה ומאיתני הטבע.
חיים שלמים הוא רומן אינטימי ופיוטי על חייו של אדם, מילדותו ועד זקנתו. כתיבתו של זטהאלר מפליאה בצלילותה, ברגישותה וביופייה.

רוברט זטהאלר, יליד וינה, 1966 ,הוא סופר, תסריטאי ושחקן אוסטרי, חתן פרסים ספרותיים רבים. ספרו 'חיים שלמים' נכלל ברשימה הקצרה והסופית של פרס המאן בוקר הבינלאומי ושל פרס ה-IMPAC היוקרתי, דבלין.

רוברט זטהאלר

רוברט זטהאלר, יליד וינה, 1966 ,הוא סופר, תסריטאי ושחקן אוסטרי, חתן פרסים ספרותיים רבים. ספרו 'חיים שלמים' נכלל ברשימה הקצרה והסופית של פרס המאן בוקר הבינלאומי ושל פרס ה-IMPAC היוקרתי, דבלין.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

רות אלמוג 13-03-2018

היו לו כל הסיבות להיות מרוצה

"חיים שלמים" הוא אחד הספרים היפים שקראתי באחרונה. זהו ספר מרגש ועצוב, וקצת קשה להסביר מדוע הוא מעורר אותה עליצות שמלווה קריאת ספרים טובים באמת, שמתעכבים בנפש זמן רב. אולי זה משום שהוא חרישי, כמו גיבורו אנדריאס אגר, איש שתקן שהיה ילד מוכה שהתחיל לדבר רק כשהחל ללמוד בבית הספר. [...] קשה להפליג בשבחי הספר היפה והמיוחד הזה שיש לשבח את תרגומו. בצד זה גם יש מקום לשבח את הסדרה שבה יצא הספר, סדרה משובחת בעריכת אברם קנטור ונגה אלבלך בספרית פועלים שראו בה אור ספרים נהדרים, כמו, בין השאר, "על סוף הבדידות" של בנדיקט ולס ו"זקוב, ז'קוב" של ולרי זנאטי.

הארץ ספרים

עמר לחמנוביץ' 06-06-2018

שבוע הספר 2018: מבקרים בוחרים את ספרי השנה שלהם

הספר מצופף את המקום, הזמן והאדם תחת קורת גג אחת, ומצליח לשקף "חיים שלמים". כתיבתו של זטהאלר פיוטית אבל פשוטה, ובאופייה הבהיר היא מתכתבת עם הנינוחות של סיפורי פולקלור, אף על פי שבמרכזה ניצב אחד העם. כשאגר מגיע לכפר כילד נטוש, הוא עומד "בלא להשמיע הגה, מביט בתימהון עיניים פעורות בפסגות ההרים הלבנות". המבט האילם הזה מאפיין אותו בכל תחנה בחייו; ויש בו משמעות והבנה שאין באלפי מלים מיותרות.

הארץ ספרים

פרטים אודות הספר

  • סוגה: סיפורת תרגום
  • מספר קטלוגי: urn:uuid:E687150B-4FF3-4148-9E40-BB9139F3B585
  • תרגום: דפנה עמית
  • מספר עמודים: 117
  • שפה: עברית
  • הוצאה: נובמבר-2017