• חפשו אותנו גם ב:
על סוף הבדידות
דיגיטלי
39
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

על סוף הבדידות

ז'יל גדל עם אחיו ואחותו במשפחה מגינה ומטפחת, עד שברגע אחד חרֵב עליהם עולמם והם מאבדים את הוריהם בתאונת דרכים. שלושתם נשלחים לאותה פנימייה, שם מתחילים חייהם החדשים. ז'יל, הצעיר באחים, נותר בעצם לבדו, אחיו מרטי הולך ומסתגר בלימודי המדע שלו ואחותו ליז נשאבת אל חיי הנעורים הסוערים והמסוכסכים. הקשר המשמעותי היחיד שנובט בו באותן שנים הוא עם נערה בשם אלווה, אלא שקשר זה נותר מסתורי ולא שלם ויתפענח רק שנים מאוחר יותר.

הרומן על סוף הבדידות הוא רומן רגיש וסוחף על חייה של משפחה אחת. כתיבתו של וֶלְס כנה וישירה וגורמת לנו לחוש כאילו היינו חלק ממשי מחיי הדמויות. אנו חווים עמן את ילדותן ובגרותן, צער ושמחה, את העליות והמורדות בקשרי המשפחה ואת סיפור האהבה המיוחד והמרגש של ז'יל, עד סופו, ועד סוף בדידותו. הרומן זוכה להצלחה גדולה בגרמניה ומתורגם ליותר מ-20 שפות.

בנדיקט וֶלְס, יליד מינכן, 1984, מתגורר כיום בברלין. על סוף הבדידות הוא ספרו הרביעי ועליו זכה בפרסים ספרותיים רבים.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

אבנר שפירא 24-08-2017

הסופר בנדיקט ולס לא רוצה שתשפטו אותו בגלל סבו הפושע הנאצי - ריאיון

הארץ תרבות

רות אלמוג 16-10-2017

ילדות קשה היא כמו אויב בלתי נראה

חוט של קסם משוך על דפי הספר הזה. הסגנון הוא ריאליסטי, ריבוי של פרטי מציאות שיוצרים עולם בעל תוקף משל עצמו, עולם שכמו עומד לעצמו. אף על פי כן ליוותה אותי במהלך הקריאה כולה התחושה שאני נמצאת בעולם של חלום. יש כאן איזה ניגוד בין המצוי לבין מה שהוא מהדהד, תחושה תמוהה שצומחת ככל שמתקדמים בקריאה, תחושה של אי־ריאליות בשעה שהקורא יודע היטב שמדובר בריאליה. משהו מעין סתירה פנימית שנובעת מסגנון הכתיבה האיטי ומרובה הפרטים, סגנון מושהה ועשיר שמשרה על הקורא, או לפחות עלי, איזה קסם.

הארץ ספרים

פרטים אודות הספר

  • סוגה: סיפורת תרגום
  • מספר קטלוגי: urn:uuid:33124CF4-EBB6-499A-8097-7E2587239731
  • תרגום: ארז וולק
  • מספר עמודים: 267
  • שפה: עברית
  • הוצאה: אוגוסט-2017