• חפשו אותנו גם ב:
דיגיטלי
18.5
37.00
הצצה בספר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

ברכת התנינים

הוצאה: עם עובד

"יום אחד כשהלכתי ברחובות דרום העיר מצאתי מיטה מתקפלת. זה היה הסימן האחרון שחיפשתי. בחדר ההוא כבר לא יכולתי להישאר." כך נפתח הסיפור הפותח קובץ זה: ברגע האקראי כביכול שבו חוצה גיבורו את הקו הדק מאוד שבין שייכות – רעועה ככל שתהיה – לסדר החברתי בישראל ובין השומקום הארעי שמחוץ לסדר הזה. סיפורים אחרים מציגים בצלילות מצמררת מצבים מהחיים בשוליים, ותמונות משגרתם של מכורים לסמים. ברכת התנינים נמצאת בארץ אפריקנית לא מזוהה ושייכת לשגריר סקנדינבי בעל השקפת עולם ניהיליסטית. עוד סיפורים לוקחים אותנו לאי בתאילנד ולקטמנדו בירת נפאל.

בועז יזרעאלי, מהמשובחים ביוצרי הסיפור הקצר בישראל, כותב כבר שנים רבות באירוניה מבריקה וכאובה על אזורי הדמדומים האלה. קובץ זה מכיל לצד סיפוריו החדשים גם את מיטב יצירותיו הקודמות בז'נר הקצר.

בועז יזרעאלי

בועז יזרעאלי

נולד במרכז, למד קצת סוציולוגיה ופילוסופיה באונ' תל אביב, עבד פה ושם, שרף כמה שנים ארוכות כעורך ומשכתב חדשות בעיתונים, בעיקר מקומונים, פירסם ארבעה ספרים ("השכן המסוכן", הקיבוץ המאוחד 2008; "אדריכל", הקיבוץ המאוחד 2004; "איפה כולם", ידיעות 97'; "נביחות באלכסון", כתר 94'), פירסם סיפורים בכתבי עת שונים, מאמרים מזדמנים, ותורגם לאנתולוגיות באיטלקית ובספרדית ולכתב עת אמריקאי.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

אמנון נבות 25-05-2017

בועז יזרעאלי, סופר חד־פעמי

כיצד ייתכן שסופר מבריק כמו יזרעאלי נדחק אל שולי השוליים של הספרות העברית? קובץ הסיפורים שלו, "ברֵכת תנינים", הוא הזדמנות נדירה להתוודע ליצירה לא ממוסחרת ולא מתפשרת של אחד מאמני הסיפור הקצר המוכשרים ביותר בישראל

הארץ ספרים

יוני ליבנה 16-06-2017

"בריכת התנינים": סיפורים נשכניים

הקובץ החדש של בועז יזרעאלי קורץ לקורא בנונשלנטיות של מי שיודע דבר או שניים על סוחרי סמים. הסיפור על טבילה בבריכת תנינים הוא משל קולע לעוקצנות של רוב הסיפורים בספר

ynet

פרטים אודות הספר