• חפשו אותנו גם ב:
טבעו של הכיף
דיגיטלי
42
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון

טבעו של הכיף

טבעו של הכיף הוא קובץ ראשון מסוגו בעולם, המאגד בתוכו כמעט את כל מאמריו ורשימותיו של דיוויד פוסטר וואלאס על כתיבה וספרות. כקורא ביקורתי וכסופר פורץ גבולות, וואלאס חזר שוב ושוב לעסוק בנושאים אלה וחקר באמצעותם סוגיות כמו אירוניה, אותנטיות, הומור, מוסר, תהילה וכיף. טבעו של הכיף כולל דיונים בדוסטוייבסקי, קפקא, בורחס, הרברט, אפדייק ואחרים, הוא כולל דיון מעמיק ורחב היקף על הקשר בין טלוויזיה וספרות, ניתוח נוקב על שירה אמריקאית עכשווית, וכן סילבוסים והנחיות מפורטות של קורס בספרות וסדנה בכתיבה יוצרת שוואלאס העביר לסטודנטים.

המאמרים והרשימות בקובץ זה כתובים בחריפות, ברק, הומור, נוקדנות, בלי הנחות, כדרכו של וואלאס. מתוכם עולה תפיסת עולמו הספרותית ובוקעת אישיותו. זוהי קריאה מרתקת לאוהבי הספרות בכלל והכתיבה של וואלאס בפרט, קריאה מעוררת לשיח בתחום ביקורת הספרות והתרבות.

דיוויד פוסטר וואלאס, 1962–2008, הוא מחשובי הסופרים האמריקאיים בני זמננו.

דיוויד פוסטר וואלאס

דיוויד פוסטר וואלאס

דייוויד פוסטר וולאס 1962 - 2008, סופר אמריקאי שזכה בפרסים ספרותיים רבים. הרומן פרי עטו "Infinite Jest" בן 1,097 העמודים נכלל ברשימת השבועון "טיים" כאחד ממאה הרומנים הגדולים. בשנת 1989, כשעבר מאריזונה לבוסטון, שקע בדיכאון ובדחפים אובדניים ובעקבות כך אושפז לטיפול פסיכיאטרי, והחל ליטול תרופה נוגדת דיכאון ששמרה על איזונו הנפשי בשנים הבאות. ביוני 2008 ניסה וולאס לשים קץ לחייו. בעקבות כך אושפז שוב בבית חולים פסיכיאטרי וקיבל טיפולים בנזעי חשמל. ב-12 בספטמבר יצאה אשתו מן הבית למספר שעות והשאירה את וולאס לבדו. כשחזרה בלילה גילתה כי התאבד. המוות והפחד הקיומי הם נוכחים קבועים ביצירתו של וולאס. עם זאת, כתיבתו מאופיינת בהומור חריף ומיוחד ובתפיסת עולם עמוקה ובסיסית של חמלה. הוא מציג ביצירותיו התבוננות חודרת ומעמיקה על החיים המודרניים המערביים בכלל ועל החברה האמריקאית בפרט. בתוך מצבי קיצון של ניכור הוא מציג את הרגש העז, את החום האנושי ואת הכמיהה להכלה. מקור: וויקיפדיה

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

אריק גלסנר 12-05-2018

דיוויד פוסטר וואלאס שואל את השאלות הגדולות של התקופה

וואלאס מקיים ביצירתו שידוך נדיר בין שכל לרגש. הוא גורם לראשנו לפעום כמו לב.

ynet

ליאת אלקיים 29-06-2018

"טבעו של הכיף": ההנאה מדייוויד פוסטר וואלאס מגיעה לאחר תהליך קשה

מאחר ש"טבעו של הכיף" כשמו כן הוא — כיף גדול. אבל ממש כמו בתהליך המתואר במאמר הקצרצר והמהודק שהשאיל לספר את שמו, הכיף מגיע בסופו של תהליך קתרטי. "במקום שתהיה לך דרך לברוח מעצמך או להציג את עצמך בדרך שבה נדמה לך שיאהבו אותך במידה מקסימלית", כותב דפ"וו באותו מאמר, "התהליך הזה הוא מסובך ומבלבל ומפחיד". זה תהליך שדורש מעבר דרך מאמץ, מודעות, ייסורים והפעלת רצון. בזמנים של אמ;לק, פוסטים וציוצים, בזמן שמידע קליקבייטי מוגש אל פיו של הקורא מתובל, מחומם ולעוס לעיסה, נעים לגלות שלעתים דווקא הדברים שאנחנו מוכנים להתאמץ למענם הם אלו שיספקו אותנו יותר מכל.

הארץ ספרים

פרטים אודות הספר