• חפשו אותנו גם ב:
לו היסטוריה חלופית לישראל
דיגיטלי
37
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

לו היסטוריה חלופית לישראל

דמיינו. נאמר שמה שאירע, לא אירע? דמיינו כי אי־שם בנבכי העבר, סטתה מעט ישראל מהמסלול בו פסעה ופילסה לה נתיב שונה לגמרי.
זה קשה. אולי אפילו בלתי אפשרי. דמיינו בכל זאת. דמיינו מה היה קורה לוּ בבחירות לכנסת השנייה, בשנת 1951, היה מסע בחירות חדשני ונועז של מפלגת הציונים הכללים מצליח לגנוב את השלטון ממפא"י.
איזו דמות הייתה לובשת ישראל לו דוד בן־גוריון היה מפנה את כסאו לאחר קדנציה אחת בלבד כראש ממשלה? איך הייתה מתפתחת ישראל לוּ הבולשביזם המתון שהכתיב בן־גוריון בראשית ימיה של ישראל היה מוחלף בשלטון אחר, ליברלי יותר. 
ברומן פורץ דרך, סוחף ומשונה, המתחפש לעתים לספר היסטוריה, פורש אורי רדלר את סיפור חייה הסוער, המפורט ומעורר המחשבה של מדינת ישראל שהייתה יכולה להיות. 
• מדוע הסכימו ערבים וחרדים להתגייס בשמחה לצה"ל?
• כיצד הפכו עולי המזרח לכוח המוביל בישראל?
• מדוע הוקמה המדינה הפלסטינית ב-1968 ואיך הפך יאסר ערפאת למנהל מועדון לילה בניו יורק?
• מדוע לא נוצרה גרמניה 'אחרת' ואיך נולדה האנטישמיות החדשה?
• מה הפך את עובדי המדינה למופת לחריצות, שקדנות ויוזמה?

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

ערן בר טל 12-04-2018

דמיינו עולם ללא גבולות

רדלר מספר מחדש את סיפורה של מדינת ישראל. הוא עושה זאת בצמתים היסטוריים חשובים, כמו מערכות בחירות, מלחמות, עלייה, ההתמודדות עם ניסיונות הדו־קיום, חקיקת חוקים חשובים ועוד. באותם צמתים שבהם לפי השקפתו של רדלר, ובמידה רבה השקפתם של ליברלים רבים, הוא בוחר דברים באופן שונה לגמרי מהמציאות ומשם מגלגל את ישראל למציאות חדשה והרבה יותר מוצלחת.

ישראל היום

ישי פלג 15-04-2018

המדינה האחרת: "לו" מציג היסטוריה אלטרנטיבית לישראל

גיבורת "לו" היא מדינת ישראל, ודמויות המשנה הן ראשי ממשלה ושרים, עיתונאים ופרשנים, אך בעיקר עוסק הספר באירועים מחיי המדינה. דרושה כתיבה מיומנת כדי להחיות את דמותה המופשטת של "מדינה" ברומן מוזר כזה, ורדלר פיצח את הסוד. באמצעות ראשי ממשלה מתוחכמים וחורשי מזימות, עיתונאים מותחי ביקורת והיסטוריונים פקפקנים, רדלר מציג כיצד ישראל האחרת מתמודדת עם כל אתגריה של ישראל האמיתית לאורך שבעים שנותיה. כל משבר וכל הזדמנות בתולדות מדינת ישראל זוכים לטיפול מדוקדק ולהתאמה למציאות החדשה שטווה רדלר. מה עושה ראש הממשלה כאשר הבריטים והצרפתים מציעים לו לכבוש את תעלת סואץ מידי המצרים? איזו מדיניות נקבעת לגבי גיוס החרדים? מי מקים אי מול חופי תל־אביב, וכיצד נלקחת ממשרד החינוך האחריות על בחינות הבגרות?

מקור ראשון

פרטים אודות הספר