• חפשו אותנו גם ב:
קליפסו רמלה
דיגיטלי
30
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

קליפסו רמלה

הוצאה: פרדס

"פסקול זה המוסיקה שמלווה סרטים, אבל את החיים לא מלוות מנגינות ובגלל זה החיים בכלל לא כמו סרט..." הסביר עמוס לאחותו שלומית. אך איזה פסקול היה מלווה את חייה של שלומית לו היו סרט? את חייה של שלומית, שגדלה והתבגרה בעיר רמלה של שנות השישים, ליוו קולותיהם השרוטים של הביטלס שבקעו מההטרנזיסטור הישן במטבח של דירת השיכון הקטנה, צעקות מריבותיהם של השכנים שחדרו בנקל דרך הקירות הדקים, צלילי הדיסקו שנשאה הרוח דרך שדות הסביונים מדיסקוטק "קליפסו"האגדי, ומנטרות המאמינים בהודו, אליה נסעה למצוא תרופה לסיוטי טראומת ילדות שנשאה בתחתית בטנה.

קליפסו רמלה הוא רומן ראשון של הסופרת והמשוררת ציפי שחרור, זוכת פרס אקו"ם, כלת פרס ראש הממשלה בשנים 1994 ו-2003 ועוד. ציפי שחרור פרסמה ספרי שירה, קבצי סיפורים וספרים לילדים ונוער, עורכת מאזנים – כתב עת לספרות, ומנהלת אמנותית באתר פואמה.

ציפי שחרור

ציפי שחרור

ציפי שחרור, תושבת תל אביב, אם לשניים, סופרת, משוררת ועורכת . פרסמה עשרים ושמונה ספרים, מתוכם אחד עשר ספרי שירה, שני קובצי סיפורים ונובלות וחמישה עשר ספרים לילדים ולנוער, בפרוזה ושירה. - מנהלת ועורכת מאזנים, כתב עת לספרות תרבות ואמנות מטעם אגודת הסופרים, (בשילוב פעילות אמנותית ומנהלית). עורכת אנתולוגיות לשירה ולפרוזה. - עורכת ספרי שירה ופרוזה חפשית. מקיימת מפגשים ספרותיים רבים עם קוראים, בבתי ספר, מתנסים, ספריות, קיבוצים, ומרכזי תרבות שונים בכל רחבי הארץ. - מנחה שנים רבות סדנאות כתיבה בפרוזה ובשירה במסגרות שונות ואוניברסיטאיות. - ערכה את המגזין והפרסומים של המועצה לשימור אתרים. - ערכה עתונים וכתבי עת לילדים ולנוער. כהנה כדירקטורית במועצת הרשות השנייה ובחברת החדשות ( חמש שנים). - ערכה את כתב העת מאזנים מטעם אגודת הסופרים (בעבר ואף בהווה). - זכתה בפרסים על ספריה, ביניהם: פרסי ראש הממשלה 1993 ו- 2002, פרס אק"ום, קרן ת"א ע"ש רבינוביץ ופרס ע"ש חומסקי מטעם אגודת הסופרים. - מפירסומיה : הריקוד האחרון (קובץ סיפורים) 1998 הוצאת מעריב - הד ארצי, אהבה פרהיסטורית (שירה) 2000, הוצאת עכשו, ברבורים חסרי דאגה (שירה) הוצאת ביתן , 1996 חוות החיות של אופיר (לילדים) הוצאת הקיבוץ המאוחד 2002, אלימות בשכונה (לנוער) דני ספרים 2000. קשרים (שירה) הוצאת מעריב, נשמות תאומות (נובלות וסיפורים קצרים למבוגרים) ועוד. ( מצורפת רשימה בביליוגרפית מורחבת.) - לפני כשנתיים ראה אור מבחר של כל שירתה 1974-2006 עם אחרית דבר מורחב מאת פרופ' נורית גוברין.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

ד"ר משה גרנות 12-03-2013

רומן מטלטל, יקום תרבות

ספר מעורר מחשבה, וכל בעל לב וחֵך – יתרגש לקרוא בו.

קישור למקור

פרטים אודות הספר