• חפשו אותנו גם ב:
כל הלילה השמיים נופלים עליי
דיגיטלי
24
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

כל הלילה השמיים נופלים עליי

חמישה סיפורי בריחה, פרי עטם של יובל בן עמי, חגית גרוסמן, זוהר טשרטוק, שהם סמיט ותמי לבנת מלכה, בעריכתו של יותם שווימר.

"כתיבה על בריחה היא כתיבה על כפילויות: על היש ועל האין; על מה שהושג ועל מה שמשוועים לו; על ההימלטות ועל חוסר היכולת לזוז. למעשה, הבריחה מכילה בתוכה את אי-הבריחה; הבריחה היא פנטזיה אבל היא תמיד גם מציאות." כתב שווימר בפתח הדבר לאסופה, ועל כך נוסיף שהבריחה מתחוללת בכולנו, בתוכנו, אפילו בכל יום בחיינו.

זוהר טשרטוק

זוהר טשרטוק

יליד 1977, בוגר תואר ראשון בספרות עם ישראל, אמנות יהודית ולימודי מידע מאוניברסיטת בר-אילן. תרגיליו לעידוד הכתיבה מפורסמים במיזם הכתיבה של הנוער בישראל. סיפוריו הקצרים הופיעו בכתבי-עת רבים ומעל במות ספרותיות שונות בארץ ובחו"ל.

יובל בן עמי

יובל בן עמי

חיבר עד כה שבעה ספרים, בהם הרומן ״ניפגש באמצע הדרך״ והרומן התיעודי ״הקומדיה התל אביבית״. הוא מגיש, לצד שירה ז׳ כרמל, את התוכנית ״ציפורי לילה עפות רחוק״ בגלי צה״ל, ועוסק בהדרכת תיירים, כתיבה עיתונאית וזימרת שירים פוליטיים יותר ופחות. משתדל כמיטב יכולתו לגור בעיר שמורכבת גם מתל אביב וגם מירושלים.

תמי לבנת מלכה

תמי לבנת מלכה

גדלה באשדוד, חיה בתל אביב עם בן זוגה ובנה. למדה חינוך מיוחד בסמינר הקיבוצים. סיפור קצר שכתבה, "האישה שלא חיבקו", פורסם ב"עתון 77". לבנת מלכה מלווה כותבים בתהליך הכתיבה, לקטורית, עורכת חוות דעת ועורכת מדור הסיפור הקצר בבלוג "קורא בספרים".

חגית גרוסמן

חגית גרוסמן

משוררת וסופרת. בעלת תואר ראשון בספרות עברית וכללית מאוניברסיטת תל אביב, ותואר שני בספרות עברית מאוניברסיטת בן-גוריון. למדה ציור ב"מדרשה לאמנות" ומלמדת בבית הספר לאמנות "מוסררה". ספר השירים הראשון שפרסמה, "תשעה שירים לשמואל", פתח את סדרת הספרים של הוצאת פלונית. ספריה הנוספים: "לויתני האפר", "היכן שאינם", "רעד העיר". מתגוררת בתל אביב עם בעלה ובתה.

שהם סמיט

שהם סמיט

סופרת, סופרת ילדים, מתרגמת ומבקרת ספרות ותרבות. ילידת ירושלים, בוגרת "בצלאל". פרסמה שני קובצי סיפורים קצרים: "לבי אומר כי זכרוני בוגד בי" ו-"הוםסנטר". סיפורים קצרים נוספים פורסמו באנתולוגיות ובכתבי עת לספרות, ותורגמו לשפות שונות. כסופרת ילדים פרסמה שלושה-עשר ספרים, בהם ספרים מאוירים לפעוטות, אסופות מיתוסים של תרבויות שונות שליקטה ועיבדה, ואסופה גדולה של עיבודיה לספרות האגדה העברית ("האגדות שלנו"). כלת פרס ראש הממשלה לשנת תשס"ט. כלת פרס אקו"ם לספרות ילדים לשנת תש"ע. צילום: מוטי קיקיון

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

ירין כץ 12-12-2013

קורא בספרים

"...הסיפור של לבנת-מלכה הוא סוחף וכואב – מעין "דולי סיטי" של אורלי קסטל בלום, רק קצת פחות אכזרי וקודר וקצת יותר מעורר הזדהות. הדמות שלה נעה בין הרצון להיות אם טובה לבין הפחדים הגועשים שגורמים לה לרצות ולברוח מעינם הבוחנת של בני האדם, אולי גם לברוח מהילד שלה ולהוריד מעליה את האחריות הגדולה שבגידולו. "

קישור למקור

נורית גרץ 25-09-2015

באה לשבת - רבקה מיכאלי ב103FM

קישור למקור

פרטים אודות הספר