• חפשו אותנו גם ב:
מכמונת געגועים לפניך
דיגיטלי
42
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

מכמונת געגועים לפניך

מכמונת געגועים לפניך הוא אוסף של מאתיים ושניים סיפורים קצרצרים, מענגים ומכמירי לב, על אהבה, געגועים, זיכרון וכתיבה (ורובוטים). זהו ספרו הנרחב ביותר של אלכס אפשטיין, שכתיבתו תוארה בעיתון הארץ כ״התייחסות לספרות כסוג של כישוף מעודן, המפעיל נימים מסתוריים במרחב הלא ממופה שבין הכותב לבין הקוראים״. 

אלכס אפשטיין

אלכס אפשטיין

אלכס אפשטיין נולד בסנט פטרבורג בשנת 1971 ועלה לישראל בגיל שמונה. בשנת 2002 זכה בפרס ראש הממשלה לספרות. הוא מחברם של שלושה רומנים ושישה קבצי סיפורים קצרים. בין ספריו: לכחול אין דרום, עם עובד, 2005; קיצורי דרך הביתה, ידיעות ספרים, 2010; לקסם הבא אזדקק לכנפיים, כרמל, 2012; מחשב אהבה מחדש, אינדיבוק, 2013. סיפוריו הקצרצרים תורגמו לשפות רבות ופורסמו בכתבי עת בארץ ובעולם. ספריו ראו אור גם בארצות הברית, רוסיה, וברזיל.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

יהודית רותם 03-07-2017

יש מקום לסיפורי אהבה

כמו סיפורים אחרים בספר, סיפור זה הוא מופת לדחיסות, לזיקוק ולאיון כל מלה מיותרת. אך מי שסבור שנכונה לו קריאה קלילה, מהירה ולא מחויבת ייווכח עד מהרה בטעותו. דומה שהסופר, בחוזה הלא כתוב שלו עם קוראיו, לא הבטיח להם חיים קלים והוא לגמרי שלם עם כך. הפסדם יוצא בשכרם: קריאת הספר היא הרפתקה ספרותית רבת פנים, קודרת לעתים, לרוב מענגת, לעיתים מתסכלת, שכן לא כל הסיפורים מתמסרים בקלות. רובוטים, מכונות זמן, יקומים מקבילים ומסעות בזמן קדימה ואחורה חוזרים ונשזרים בסיפורים ועלולים להרחיק קוראים שמושגים אלה זרים להם. במקביל, ואולי בניגוד לכך, מופיעים בספר בתדירות רבה ובהקשרים אזוטריים נושאים תמימים לכאורה: חתולים (ביניהם חתולו של שרדינגר), גשם ושלג, עננים ומלאכים.

הארץ ספרים

פרטים אודות הספר