• חפשו אותנו גם ב:
לתפארת מדינת ישראל
דיגיטלי
35
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

לתפארת מדינת ישראל

מחבר:
הוצאה: ePublish

בעמק הלוהט, בין שדות הכותנה ובריכות הדגים, נובע סיפור חיים של שתי דמויות המתארות אותו מעיניהן.

אין זה ספר רגיל, בוודאי לא רומן היסטורי המתיימר להביא כרונולוגיה מסודרת של חיים במקביל להתפתחות מדינת ישראל. לא, כאן הדמויות המביאות את תיאור מהלך חייהן יוצרות ספרות יפה, שונה וייחודית. שני המספרים משלבים אט אט את סיפוריהם אחד בתוך השני, כל אחד בשפתו המיוחדת. קול המספרים נכתב בדיוק מרהיב, לעתים מכאיב, וכבר מהמשפט הראשון יודע הקורא כי הוא נכנס לעולם שנוצר רק עבורו, שאינו לעוס וקלישאי אלא מרתק, מצחיק, עצוב וצבעוני.

רק סופרים בודדים יודעים לבטא במדויק בכתיבתם את לשון המקום בטקסט, נועה זית היא אחת מהם. לשון בת הקיבוץ שגדלה והתבגרה בעמק שונָה במובהק מזו של המהגר מצפון אפריקה, המנסה לאזן בין המסורת שינק מהוריו לבין המציאות המשתנה. שתי הלשונות נוכחות בספר ומרכיבות את השפה הייחודית של הטקסט שלפניכם.

זה ספרה השני של נועה זית. ספרה הראשון, "ארבע אחר הצהריים", (הוצאת מטר 2009) , זכה בפרס ספיר לספר ביכורים.

נועה זית

נועה זית

נועה זית נולדה וגדלה בקיבוץ גשר בעמק הירדן. למדה פילוסופיה וספרות כללית באוניברסיטת חיפה, וקולנוע בקמרה אובסקורה. ספרה "ארבע אחרי הצהריים" זיכה אותה בפרס ספיר לספר ביכורים לשנת 2009. נועה זית מתגוררת בקיבוץ גשר עם בתה (ושתי חתולות).

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

עינת ברזילי 00-00-2000

סודות שבעמק: הספר שמותח את קצוות החברה הישראלית

הכנות שבה מתארת זית את שני הנרטיבים הסותרים האלה היא שטוענת את הרומן שלה באמינות, ואת הקורא בקשב. כי אתה מרגיש שאין פה עניין לצעוק "אכלו לי שתו לי", ומנגד גם לא "הלינה המשותפת בקיבוץ הרגה אותנו, אנחנו נפגעי טראומה".

מקור ראשון

פרטים אודות הספר