• חפשו אותנו גם ב:
הדברים שאיבדנו באש
דיגיטלי
37
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

הדברים שאיבדנו באש

ילדה בעלת מום נכנסת לבית ריק בשכונה ולא נמצאת עוד לעולם, מדריך תיירים שנישואיו במשבר מפתח אובססיה לפושע סדרתי, עובדת סוציאלית שפוטרה משוכנעת שבבית השכן מוחזק בתנאי עבדות ילד מפלצתי, נשים מעלות את עצמן על המוקד במחאה על רצח נשים בשריפה.

סיפוריה של הסופרת הארגנטינית הצעירה מריאנה אנריקס מכניסים אותנו ללא גינונים יתרים לעולמות מסויטים שקורים בהם דברים שהשכל הישר לא מוצא להם הסבר. והם עושים זאת בלי לתת את המילה האחרונה להיגיון או לתפיסת המציאות הנאורה המזוהים עם מעמד הביניים. רבים מהם מצטיינים בייחוד בייצוג משכנע, רגיש וחסר עכבות של נשיות צעירה.
היא שואבת את השראתה מסופרים כמו סטיבן קינג והאחיות ברונטה, ויצירתה הושוותה גם לרב־אמן של הסיפור הפנטסטי הארגנטיני חוליו קורטסר. הרקע לסיפורים הוא ארגנטינה של ימינו, אבל הלחצים, העיוותים, המסתורין לא יהיו זרים לכל מי שחי במאה העשרים ואחת וער לסתירותיה.
קובץ זה ראה אור בספרדית ב־2016 ונרכש לתרגום ביותר מעשרים שפות.

מריאנה אנריקס

מריאנה אנריקס (1973) נולדה בבואנוס איירס וגדלה בעיר הפרברית לָנוּס. כיום, לאחר פרסום עשרה ספרים, היא אחת הנציגות הבולטות של הספרות הארגנטינאית החדשה. למדה עיתונאות באוניברסיטת דה לה פלטה וכיום היא עיתונאית תרבות – חייה מתנהלים בין סרטים ושחקני קולנוע, הופעות וספרים. בשנות התשעים היתה אנריקס פאנקיסטית מושבעת. שנותיה ה"פראיות", כפי שהיא מכנה אותן, מופיעות בספרה הראשון שפרסמה בגיל 21. עדיין יש לה נטייה ברורה לאימה, למקאברי ולגותי. אנריקס פרסמה שלושה רומנים ושלושה קבצים של סיפורים קצרים. הקובץ האחרון זכה לשבחים רבים ותורגם ליותר מעשרים שפות.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

פרטים אודות הספר