• חפשו אותנו גם ב:
דיגיטלי
22.2
37.00
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

ווקמן

הוצאה: עם עובד

היא בת עשרים וחייבת לפרנס את עצמה וגם להיחלץ מן הדכדוך שתקף אותה דווקא כשהחיים האמתיים אמורים להתחיל – לא כאן, אלא במקום אחר, בלונדון.
זיו מתחילה לעבוד באתר מעיינות חמים בצפון, הרחק ממשפחתה וגם מחברתה הטובה, שאִתה תכננה לנסוע. בין כל מטלות עבודתה היא מתחילה להתבונן במעסיקים שלה, ומתגלים אז היצרים הרוחשים ביניהם: מאבקי כוח, תאוות בצע וגם תאוות אחרות, עזות לא פחות, שבגללן משנה אתר הנופש את פניו. ובכל זאת היא נקשרת אל המקום המבודד הזה ונחושה לחקור את כל פינותיו – גם את אלה שאינה אמורה להתקרב אליהן.
זוג עיניים אחד מתבונן גם בה, ובייחוד כשהיא עוברת דרך פרצה בגדר אל הבתים הנטושים שבקרבת הגבול. האם מתוך דאגה לה? ואולי בכוונה להרע? אין לדעת, והיא לא מתכוונת לעצור. איסורים שהרתיעו אותה לפני בואה הנה כבר איבדו את כוחם.

ספר שלישי למעין בן הגיא, שמלווה ברגישות רבה ובפיכחון את הגיבורה הצעירה שלה בכניסתה אל עולם המבוגרים.


מעין בן הגיא

מעין בן הגיא

מעיין בן הגיא נולדה ב־1970 בדגניה ב' וגדלה בקיבוץ אפיק. היא בוגרת האוניברסיטה העברית בירושלים בספרות השוואתית, תולדות האמנות ועבודה סוציאלית וחיה עם משפחתה בירושלים. הרומן ים ויבשה ראה אור ב־2011 בהוצאת הקיבוץ המאוחד, וב־2016 ראה אור גודאי (נכתב בשיתוף זהבה גושן) בהוצאת אסיה. ב־2017 ראה אור ווקמן בהוצאת עם עובד. צילום: יעל אילן

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

שגיא גרין 20-07-2017

דרכים משונות, הנה אנחנו באים

במובן זה "ווקמן" הוא ספר עם עקרונות ברורים ומוכרים, ואני לא אומר את זה לשלילה, כי כשהנוסחה עובדת - היא עובדת. חוץ מזה שבן הגיא מצליחה גם לשבור את הנוסחה יותר מפעם אחת. למשל: אחד הדברים החזקים ביותר בספר הזה הוא האופן שבו הוא משנה את אופיו באטיות, כמעט מבלי שהקוראים ירגישו בתחילה, ממין ספר נחמד ונעים וקליל לחופשה ולקיץ - שגם העטיפה עם רגלי אשה ונעליים בסגול בוהק מעל שפת הבריכה מרמזים על כך - על צרותיה הקטנות של בת הכפר הקטנה, למעשיה אפלה עם רבדים ארכיאולוגיים והיסטוריים ולאומיים. את הרוע והרעל מטפטפת בן הגיא לאט לאט בן הדפים. כשהקוראים מרגישים בכך הם כבר לפותים בידי הרשע.

https://www.facebook.com/haniyar2/posts/780939035411895

תלמה אדמון 09-08-2017

"ווקמן" של מעין בן הגיא - מלא מתח עד הסוף, אנושי וישראלי

בתוך הקריאה שמחתי על הסופרת שהתגלתה לי בזכות שמה. שמחתי על כתיבתה הנקייה, על הארכיטקטורה של הסיפור החזק שבנתה, על האווירה שיצרה, על הנוף שתיארה במוחשיות מדויקת, על הנושאים האנושיים והישראליים שטיפלה בהם ברומן, וגם על המתח שהקימה במחושב והותירה בעינו לאחר תום הסיפור.

מעריב

דריה מעוז 20-08-2017

מים עכורים: על "ווקמן"

ישראל היום

יפתח אשכנזי 16-10-2017

כשהרוע הפנימי גואה על פני השטח ופוגש את הזולת

הארץ ספרים

שני ליטמן 07-11-2017

"ווקמן": רומן עדין ומופנם על רגע התבגרות מבלבל, ליד הגבול עם סוריה

יפה במיוחד האופן שבו בן הגיא כותבת את המונולוגים הפנימיים של הגיבורה שלה, המרוכזת כל כולה בתחושות הניתוק שלה מכל מה שסובב אותה ונעה בין רגעי בהירות חדים בנוגע למציאות ובין טשטוש הנובע מנקודת המבט הכל כך סובייקטיבית ומבוהלת שהיא מאמצת לעצמה. הפער בין הנתונים הסותרים שהיא מקבלת מהסביבה הוא שיוצר את תחושת התעתוע שבה היא חיה ומקבע אותה מאחורי וילון חצי שקוף.

הארץ ספרים

פרטים אודות הספר