• חפשו אותנו גם ב:
דיגיטלי
27.3
42.00
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

קום קרא

במהלך חקירת היעלמות של נערה משדרות בקיץ 2014 פגש אליש בן זקן, הבלש המחונן של שמעון אדף, את המשורר נחום פרקש לרגע אחד. באותו רגע ייתכן שהחמיץ את הרמז החשוב ביותר שהזדמן לו באותה חקירה. ארבע-עשרה שנים לאחר מכן, בישראל שעברה שינויים גדולים, כישלון החקירה הזאת ממשיך לטרוד את חייהם של אחייניו של אליש, תהל ואושרי.
מיהו בעצם נחום פרקש? באיזה אופן תולדותיו הן המפתח לחידת ההיעלמות?
מדוע המספר שלהן, המכנה את עצמו "אני, כלומר אני", בוחר לספר אותן שלא על פי סדר התרחשותן? האם אפשר שגם הוא, המספר, משמש קצה חוט בתעלומה אחרת, גדולה יותר, שאליש, תהל ואושרי הם דמויות מרכזיות בה? והאם הסיפור הבלשי עצמו, על מאפייניו, יכול עוד להיות מסגרת להתמודדות משמעותית עם כל אחת מהשאלות האלה?

קום קרא הוא הספר השלישי והאחרון בסדרת הספרים של שמעון אדף שגיבורה הוא הבלש אליש בן זקן. בספר הזה, שהוא הפרוע והחשוף ביותר של אדף, מתגלים כמה מפתחות חדשים לעולמו הרגשי וההגותי של הסופר העמוק והחידתי ביותר במשמרת הצעירה של הסופרים הישראלים, שרוב ספריו הפכו לספר פולחן בקרב כמה קהילות קוראים.

שמעון אדף

שמעון אדף

שמעון אדף, סופר ומשורר, נולד ב-1972 להורים ילידי מרוקו וגדל בשדרות. שיריו הראשונים ראו אור ב-1991 בכתב העת "מאזניים". ב-1994 עבר לתל אביב והיה חבר בלהקת "האצולה". למד בתכנית הבין-תחומית לתלמידים מצטיינים באוניברסיטת תל אביב. שימש כעורך בהוצאת כתר. שבעה רומנים ושלושה ספרי שירה פרי עטו ראו אור. על ספר שיריו הראשון "המונולוג של איקרוס" זכה בפרס לספר ביכורים מטעם משרד התרבות. זוכה פרס ראש הממשלה ליצירה לשנת 2007 ופרס ספיר לשנת 2013 על ספרו "מוקס נוקס".

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

אלעד בר-נוי 10-10-2017

קום קרא

זהו רומן תובעני, ארוך, כבד, השלישי בטרילוגיה. אבל מי שיצליח להתגבר על הקשיים יזכה ברומן מונומנטלי, הישג ספרותי מושלם שאוצר בתוכו כל נים ונים של החיים בישראל, ומעורר תקווה ואמון בספרות הישראלית, ובכלל. אני מפציר בכן ובכם: קומו, קראו.

החיים עצמם

אריק גלסנר 28-05-2018

קריאה מאוחרת (החיים עצמם)

חלקים נרחבים בפרוזה של שמעון אדף ב'קום קרא' הם הטובים ביותר שקראתי אצל בני דורו הספרותי, דור ילידי שנות ה־70. קטעים נרחבים ברומן, בעיקר אלה העוסקים בנעוריו של המשורר־לימים נחום פרקש בשדרות, מציגים תלכיד יוצא דופן של אקספרסיביות עזה ועשירה עם יכולת קליטה מדויקת ומפורטת של המציאות. המפגש הזה בין השפה הבארוקית לבין הריאליזם המדוקדק יוצר טוטאליות מיוחדת במינה, שמזכירה לפרקים את הסופר האמריקאי הגדול תומס וולף, שגם אצלו השפה הגועשת ושוצפת מתנשאת כנחשול אדיר על מנת לבלוע את המציאות על כל סדקיה וגבשושיותיה.

ynet

פרטים אודות הספר