• חפשו אותנו גם ב:
האחרות
דיגיטלי
42
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

האחרות

תיק־תוק תיק־תוק... שום־תינוק שום־תינוק...פעילה פמיניסטית מתגלה בדירתה ללא רוח חיים, קשורה לכיסא, לידיה מודבקת בובת תינוק ועל מצחה חרוטה כאות קין המילה 'אמא'. כאשר שחקנית ידועה נרצחת באותו אופן פולחני, התקשורת כמרקחה, והמשטרה מחפשת אחר החוט הקושר בין הנשים.
חבויה בין בובות השעווה של מוזיאון התנ"ך שבו היא עובדת, שילה הלר, גיבורת הספר, יודעת היטב מהו. היא גם יודעת היטב שהקורבנות לא היו הראשונות ששילמו בחייהן על הברית החשאית שכרתו לפני שנים, כשהיו סטודנטיות באוניברסיטת בר אילן.
מה ששילה אינה יודעת הוא אם היא החשודה? או אולי דווקא הבאה בתור? מי מעוניין להרוג נשים המסרבות להביא חיים לעולם, ולמה?
לשאלות של שילה יש תשובה אחת. אבל זו התשובה היחידה שהיא אינה מוכנה לקבל.
האחרות הוא מותחן פסיכולוגי אפל ומושחז, הנכרך סביב אחת השאלות הגדולות של תקופתנו. בסגנונה שאין שני לו ובתנופה מסחררת מעמתת שהרה בלאו את אתוס האימהוּת עם המיתוס היהודי שנלווה לדמויות מקראיות כמרים הנביאה, מיכל בת שאול ובעלת האוב.
האחרות הוא נדבך מסעיר בגוף יצירותיה של שהרה בלאו, על מאפייניהן המכשפים — התבגרות וקמילה, בחירה ועונש, חיים ומוות - יצירה מקורית ורבת־מעוף.

שהרה בלאו היא כלת פרס היצירה לסופרים ומשוררים. ספריה: יצר לב האדמה (2007), נערות למופת (2012), יתד (2014), שליווה את הצגת היחיד שאותה כתבה ובה הופיעה, "ותכתוב".

שהרה בלאו

שהרה בלאו

סופרת‭ ‬ופובליציסטית,‭ ‬יוזמת‭ ‬טקס‭ ‬יום‭ ‬השואה‭ ‬האלטרנטיבי. ‬ספריה‭ ‬"יצר‭ ‬לב‭ ‬האדמה"‭ (‬2007‭) ‬ורב-המכר‭ "נערות‭ ‬למופת"‭ (‬2013‭) ‬ראו‭ ‬אור‭ ‬בהוצאת‭ "‬זמורה‭ ‬ביתן"‭ ‬וזכו‭ ‬לאהבת‭ ‬הקהל‭ ‬ולשבחי‭ ‬הביקורת‭.‬ מחברת‭ ‬המחזה‭ ‬"האחרונה"‭ ‬אשר‭ ‬הועלה‭ ‬ב‮-3002 ‬בפסטיבל‭ ‬תיאטרון‭ ‬קצר‭ ‬וכן‭ ‬סיפורים‭ ‬קצרים‭ ‬שפורסמו‭ ‬בעיתונים‭ ‬ובאנתולוגיות‭ ‬שונות‭.‬

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

אסתי אדיבי שושן 21-08-2018

נשואה? יש ילדים?

הארץ ספרים

יוני ליבנה 24-08-2018

"האחרות": בין סרט אימה לקומדיה רומנטית

ynet

דפנה לוי 05-09-2018

ביקורת | דפנה לוי על "האחרות" מאת שהרה בלאו

"הציווי החברתי טמון בתוכן עמוק כל כך, שהן לא מצליחות להשתחרר מן המבט החיצוני שנגדו הן מתריסות וליהנות מן החירויות שמביאה איתה הבחירה שלהן". על אל־הורות ועל המלכודות החברתיות שאורבות ל"אחרות" בבחירתן

המוסך

עידו בלס 06-09-2018

20 ספרים שיהיו מתנה מושלמת לראש השנה

האחרות", שהרה בלאו ברית חשאית שכרתו ביניהן כשהיו סטודנטיות באוניברסיטת בר אילן זוכה לבחינה מחדש כעבור שנים כשחברותיה של הגיבורה מתחילות להירצח באכזריות. בספרה החדש, מצליחה בלאו לשלב בכישרון רב בין "צופן דה וינצ'י", יהדות ו"בנות". הוא כיפי, סוחף, מדויק באבחנותיו ומלא הומור. למי זה מתאים? כל מי שייהנה ממותחן שנון ישמח לקרוא את הספר. תנו אותו לחברה רווקה, הסתכלו לה עמוק בעיניים בזמן שאתם פוזלים (מאתגר כשלעצמו) ואמרו בקול צרוד "you’re next". הן יעריכו את זה בדיעבד.

mako

פרטים אודות הספר