• חפשו אותנו גם ב:
דיגיטלי
28.6
44.00
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

יער אפל

מחברת רב־המכר תולדות האהבה טווה סיפור מקורי יפה עד כאב ועוצר נשימה על טרנספורמציה אישית של שני אנשים — עורך דין מזקין וסופרת צעירה — שהמסע לגילוי עצמי מוביל את שניהם לאותו מדבר ישראלי. ג'ולס אפשטיין, אדם שאישיותו ושאפתנותו מניעים אותו בעוצמה זה שישים ושמונה שנה, עובר מטמורפוזה. אחרי מות הוריו, גירושיו מאשתו זה שלושים ושנה ופרישתו ממשרד עורכי הדין שהיה שותף בו בניו יורק, הוא מתחיל לפזר את הרכוש הרב שצבר כל חייו ומתרחק מכל מכריו. נחוש להנציח את הוריו, הוא טס לתל אביב ומשתכן במלון הילטון בעיר. במקביל, סופרת צעירה משאירה את בעלה וילדיה בברוקלין ומגיעה לאותו המלון בתקווה שמראה הבריכה שנהגה לשחות בה בילדותה יפרוץ את מחסום הכתיבה שלה. אך כשפרופסור לספרות בגמלאות מגייס אותה לפרויקט הקשור בקפקא, היא נשאבת אל תוך מסתורין שייקח אותה למסע מטפיזי וישנה אותה בדרכים שהיא לא יכולה לדמיין.

ניקול קראוס

ניקול קראוס

ניקול קראוס היא סופרת יהודיה-אמריקנית, נולדה ב-1974 בלונג איילנד. בוגרת אוניברסיטת סטנפורד ואוניברסיטת אוקספורד. בשנות ה-20 לחייה החלה לכתוב שירה, אך זנחה את התחום ועברה לכתיבת פרוזה. סיפרה הראשון, "Man Walks Into a Room", יצא לאור בשנת 2002, והיה מועמד לפרס הספרות של העיתון לוס אנג'לס טיימס. תרגומו לעברית ראה אור בשנת 2008 בהוצאת זמורה ביתן בשם "אדם נכנס לחדר". ספרה השני, "The History of Love", יצא לאור בשנת 2005, והיה מועמד לפרס Orange לספרות נשים לשנת 2006. הוא תורגם לעברית בשנת 2006 תחת השם "תולדות האהבה", והיה לרב מכר בישראל. ב-2010 יצא ספרה השלישי, "Great House", הוא ראה אור בעברית בשם "בית גדול" בהוצאת מחברות לספרות בשנת 2011. ב-2004 נישאה לסופר ג'ונתן ספרן פויר, ולזוג נולדו שני ילדים. ב-2014 הם נפרדו.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

אלעד בר נוי 08-12-2017

ניקול קראוס: "אם הייתי חיה בישראל, אולי לא הייתי מרגישה בדידות" - ריאיון

גיבורת ספרה החדש היא סופרת אמריקנית בשם ניקול, שנוסעת לחפש את עצמה בישראל על רקע נישואיה המתפוררים. ניקול קראוס עצמה מצאה בישראל בן זוג וזיכרונות ילדות אבודים מהבריכה של הילטון. עכשיו היא מספרת למה רק כאן, בתל אביב, היא מצליחה להשתחרר מהבדידות

ynet

אריק גלסנר 22-12-2017

"יער אפל": חשבון נפש על חופי תל אביב

ynet

נועה סוזנה מורג 27-12-2017

"יער אפל": ניקול קראוס מתמודדת עם מקומה במורשת הספרות היהודית

הקריאה ב"יער אפל" דומה לנסיעה נעימה וארוכה במכונית שבה נוהגת קראוס, נסיעה שבמהלכה צופים בנופים מתחלפים ומנהלים שיחה מרתקת, עדינה ומורכבת. בנהיגתה קראוס לוחצת במינון נכון על שתי דוושות: דוושת הרעיונות, שמרהטת את הרומן ברעיונות מופשטים ודיונים הגותיים, ודוושת העלילה, שמזרימה לתוכו התרחשויות ומתח. הקול הספרותי הבוטח והאלגנטי של קראוס מאפשר לה לשלוט בשתי הדוושות ביד רמה; היא מצליחה לתאר בני-אדם וסיטואציות בחדות מעוררת השתאות, תיאור אותנטי ומדויק שממש חי ונושם מול הקורא, וכשהיא דנה ברעיונות מורכבים מתחומי המיסטיקה והפילוסופיה, היא עושה זאת בבהירות נגישה שאינה שוללת את מהרעיונות את מורכבותם.

וואלה!

פרטים אודות הספר