• חפשו אותנו גם ב:
האיש בכובע הקסקט
דיגיטלי
25
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

האיש בכובע הקסקט

"...תדע לך שאצלם בטלוויזיה הכל מרגש, מזעזע או מדהים, וזהו. ככה כל היום, שעות על שעות, מרגש מדהים ומדהים, משש שטיפת מוח, ומי ששומע את זה חייב כל הזמן להיות נדהם או מזועזע, ואחר כך להרגיע את עצמו בקניות של שטויות שאף אחד לא באמת צריך. אני אומר לך, המילים שלהם נראות כמו סיר קציצות שהתרוקן ורק שאריות נשארו דבוקות לקרקעית, ולא רק זה, הקליפה הריקה של המילים הופכות בידיים שלהם לנשק."נשק? החתול הסב לעברו את אוזניו המשולשות בעניין."

מה עושה גמלאי ביישן ומסוגר שמתאלמן? משקיף על העולם מן המרפסת ומתנחם בפיסת ים שנותרה בין רבי הקומות, מלמד את עצמו להכין קציצות ושאר מתכונים מן המחברת שהורישה לו אשתן, קורא מחדש את הספרים בספרייה, מנהל שיחות מעמיקות עם החתול, וגם יוצא למסע נקם בשיטה הדורסנית כשהעוול עובר את הגבול.

החמלה, תו היכר ביצירתו של אברי הרלינג, מעמיקה עוד ברומן הזה, אך הפעם היא מלווה בזעם ומרי שמביאים את העלילה אל שיאה הדרמתי הלא-צפוי.

אברי הרלינג

אברי הרלינג

אברי הרלינג. סופר. ספריו: - ארוחה מנצחת : ספר הרפתקאות ובישול (תל אביב : בבל, תשס"ב 2002) איורים – מיכל טמיר - סליחה, איך מגיעים מכאן (ירושלים : כרמל, 2010) עריכה - טל ניצן - האיש בכובע הקסקט (ירושלים : כרמל, תשע"ג 2012) עריכה - טל ניצן

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

יוני ליבנה - 7 לילות, ידיעות אחרונות 00-00-2000

האיש בכובע הקסקט

הרלינג, שוב, חורג רק מעט מהמקובל וההגיוני - ודווקא כך מאיר את סטיית המרד ככורח המציאות: האיש בכובע הקסקט רוקם תוכנית להפלת השלט והדוגמנים שעליו במחאה על מסירת השלטון "לצעירים, לבריאים ולגבוהים‭...‬ לרשויות, למי שקובע מה יהיה בחדשות בטלוויזיה‭...‬ לרואי חשבון‭...‬ לפושטי עורות‭."‬

קישור למקור

מוטי פוגל - קונונסנס 06-12-2012

האיש בכובע הקסקט

"האיש בכובע הקסקט" הוא ספר חכם. האלמן אכן מתכוון להרוס את השלט, אבל המעשה שלו לא נובע מיאוש. הוא לא מעשה אנטי חברתי, אלא פעולה שמתבצעת במקביל ליציאת האלמן מדירתו ומבדידותו. האלמן נפתח לחברה וגם תקוה כלכלית יש לו. ובכל זאת, או בזכות זאת, הוא מחליט למחות, ולהרוס את שלט הפרסומת. אבל זה אינו מעשה של יאוש, אלא של תקווה. הפלת השלט היא מעשה חברתי, שבזכותו האלמן מרגיש שיש לחייו משמעות. שהוא הותיר אחריו משהו.

קישור למקור

יואב שי, מערכת וואלה! 04-02-2013

"האיש בכובע הקסקט" הוא ספר שלא יעזוב אתכם זמן רב אחרי קריאתו

זהו ספר נהדר, מרגש, עצוב ומפתיע שמצליח להשאיר את הקורא עם חומר למחשבה שלא יעזוב אותו בקלות. הוא נוגע באמת הבסיסית של העולם הדורסני המקיף את הגיבור ומצליח ליצור בינו לבין הקורא מעין חיבור שאין בו שום דבר מלאכותי, ובתוך כך מביא להזדהות כמעט אבסולוטית עם המציאות הנדכאת המתוארת בספר. את כל זה עושה אברי הרלינג בלי לאבד את האופטימיות ואת תחושת ההמשכיות המשחררת והכל כך מתבקשת בסיומו של הספר.

קישור למקור

פרטים אודות הספר