• חפשו אותנו גם ב:
בלונדיניות גבוהות
דיגיטלי
35
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

בלונדיניות גבוהות

הוצאה: לוקוס

מפיק תוכניות דוקו-ריאליטי בטלוויזיה שוכר בלש פרטי לאתר את גלוריה סטלה, כוכבת בלונדינית גבוהה שזכתה לתהילת בזק, נכלאה באשמת רצח ולאחר שחרורה נעלמה מעיני הציבור. סיפורה של סטלה נועד להיות הפרק האחרון והסנסציוני בסדרה על בלונדיניות גבוהות בקולנוע, באמנות ובחיים עצמם. אלא שמשימת הבילוש מסתבכת, והעלילה, המשלבת מרכיבים פנטסטיים, מתפתלת והופכת למרדף חוצה יבשות אחר הבלונדינית המיתולוגית, שתמיד מותירה את רודפיה צעד אחד מאחור.
בהומור מבריק ובלשון קצבית, חושף אשנוז את הפוטנציאל המשחקי והסאטירי של העלילה הבלשית, ומציג קולאז' פרוע של רכיבים מתרבות הפופ, מסוגת המותחן ומהספרות היפה.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

נעם פרתום 31-08-2017

"בלונדיניות גבוהות": לסלבריטאים-לרגע אין זכות להוריד פרופיל ולהישכח

הרומן הזה מבטיח חוויית קריאה מאתגרת, סוחפת ומתגמלת. הכתיבה של אשנוז עמוסה בהתייחסויות לספרי שרלוק הולמס וג'יימס בונד, לרומנים של ולדימיר נבוקוב ולסרטים של אלפרד היצ'קוק. סגנון הכתיבה הקולח, ההיתולי, רב ההמצאה והווירטואוזי שלו הזכיר לי לרגעים יוצרים גאוניים משלנו דוגמת אורלי קסטל־בלום וחנוך לוין. הקצב המהיר והגיבורה הפראית, הגחמנית והעשויה ללא חת גרמו לי לדמיין את סטלה כבת דמותה של אומה תורמן בסרט "להרוג את ביל". הספר הזה הוא תמהיל פופ פוסט־מודרני צבעוני, מופרע ומענג. [...] התרגום של ארז וולק כיפי, טבעי וזורם. הוצאת לוקוס שמה לה למטרה להביא לקהל הישראלי ספרות עולם עכשווית רעננה וחדשנית — הן מבחינת התוכן והן מבחינת המבנה והשפה — והיא מצליחה בכך שוב ושוב.

הארץ ספרים

אלעד בר-נוי 08-09-2017

אז מה קראתןם השבוע?

אפשר לחלץ מהספר הזה הרבה ציטוטים מעולים על בלונדיניות (ושחורדיניות), הרבה ביטויים של פמיניזם מתקדם (תודה לאל, גם על גברים אפשר להסתכל בתור אובייקטים) וכמובן להתייחס לזה שהספר הקדים את זמנו בהתייחסות שלו לריאליטי, לטלוויזיה ובכלל (יצא בשנת 95' בצרפת! הרבה לפני 'המופע של טרומן' ונגזרותיו). אבל מה שאני רוצה להגיד זה שמדובר בחוויית קריאה חכמה, מצחיקה וסוחפת, כזו שלא מפחדת להתנתק מהראליזם כשזה מסייע לסיפור, ובעיקר מצליחה להיות פראית באמת, אבל באלגנטיות צרפתית, כזו שלא זועקת כל רגע 'אני פראי! תראו כמה אני פראי!'. (אלעד)

החיים עצמם

נטע הלפרין 12-10-2017

מציאות בהמתנה

"בלונדיניות גבוהות" של ז'אן אשנוז משלב אלימות ומשחק, ומתחת לעלילה קלילה מסווה תהום אפלה ¬ החוויה שהוא מספק אסתטית וארכיטקטונית, ובתרגום לעברית הוא נקרא כחדשני עוד יותר

ישראל היום

פרטים אודות הספר