• חפשו אותנו גם ב:
 הטיות או לא להיות
דיגיטלי
36
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

הטיות או לא להיות

מחבר:
הוצאה: ePublish

הכדורגל, ענף הספורט האהוב בעולם, מורכב רובו ככולו מגורמים אנושיים: שחקנים, מאמנים, שופטים ראשיים, קוונים, שופטי רחבה, שופטי וידאו, סקאוטים, בעלי קבוצות, סוכנים, עיתונאים, פרשנים, מהמרים ואנחנו האוהדים, כמובן.
הספר הטיות או לא להיות סוקר את מגוון ההטיות והכשלים האנושיים והמערכתיים הנפוצים בקרב הגורמים הללו. באמצעות הצגת מחקרים וניסויים בתחום, כמו גם ניתוחים של נתוני ליגות מובילות באירופה ובעולם כולו (לרבות ליגת העל הישראלית), הספר מגלה כיצד הטיות וכשלים אלו מתבטאים במגוון היבטים של ענף הכדורגל (וענפי ספורט נוספים כמו כדורסל, פוטבול, בייסבול, טניס, גולף או איגרוף) ובחיי היום-יום.

הספר מהווה ניסיון ראשון וייחודי לחבר בין עולם הכלכלה ההתנהגותית לבין ענף הכדורגל, ומציג מגוון של הטיות קוגניטיביות, תרבותיות ואופטיות כמו גם כשלי שוק. לאורך פרקיו של הספר נבחנים הגורמים השונים בענף דרך ההטיות והכשלים המשותפים להם.

בספר ניתן מענה לשאלות כמו: מה הקֶשר בין סרטי הארי פוטר לבין החלטות שיפוט שנויות במחלוקת? מה מחבר בין פחיות קוקה קולה לבעיטות עונשין מ-11 מטרים? מה משותף לסטיב ג'ובס ולסוכני שחקנים? איך קשורה חברת IKEA לשחקני נוער? מה דומה בין אנג'לינה ג'ולי לבין פרשני ספורט ושחקני עבר? ומה בעלי קבוצות יכולים ללמוד מסיינפלד?

טל מונטל

טל מונטל, מהנדס מערכות מידע בעל תואר שני מחקרי בתקשורת מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב, בה הקים את תחום 'עיתונות הנתונים' ושימש כמרצה. איש הייטק, מרצה על כדורגל, נשוי ואב לשלושה. זהו ספרו הראשון.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

פרטים אודות הספר

  • סוגה: עיון
  • מסת"ב: 978-965-571-174-5
  • מספר עמודים: 223
  • שפה: עברית
  • הוצאה: יוני-2018