• חפשו אותנו גם ב:
 פענוח ציורי ילדים - מה מספר לנו הילד בציוריו? שיטת הגרפו-דרמה
דיגיטלי
57
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

פענוח ציורי ילדים - מה מספר לנו הילד בציוריו? שיטת הגרפו-דרמה

הוצאה: ePublish

מהם הסודות החבויים בציורי הילד שלי? כיצד אוכל לפענח את האמירות הנסתרות שאולי אומר לי הילד בלא קול, בשפת הציור?
הורים רבים ואנשי חינוך שואלים עצמם שאלות אלה, וספר זה נועד כדי להשיב עליהן.
הספר מביא בפני הקורא דרך חדשה ומקורית של הסתכלות בציורי ילדים ופענוחם: הגרפו-דרמה. הגרפו-דרמה היא שיטה חדשה וייחודית, המאפשרת להבין מהו המסר המוצפן החבוי מאחורי הקווים, הצבעים, והדמויות, של הציור הגלוי.
פענוח בשיטת הגרפו-דרמה הוא יצירתי: יש להפיח בציור חיים כאילו היה סצנה מתוך הדרמה המרכזית של חיי הילד, דרמה פנימית עמוקה, המובעת בציור באופן מרומז ומוצפן. בטכניקה של 'התבוננות קשובה' אנו שומעים לכאורה מתוך הציור קולות דיבור וצלילים, רואים תנועה והשתנות, וחשים את הדמויות כתלת-ממדיות - כך מתבהרת האמירה המוסתרת, המוסווית, שהיא בעצם אמירתו האותנטית של הילד בציורו.
בספר מובא דיון המבסס את הרציונל לתוקפה ולאמינותה של הגרפו-דרמה, והיא מוצגת כתהליך שיטתי וניתן ללמידה בן חמישה שלבים. רכישתה של השיטה מקנה תובנות חדשות ומפתיעות להבנת עולמו הפנימי של הילד.
בחלק הארי של הספר מוצגת 'גלריה' של ציורי הילדים. לכל ציור מובא הרקע של הילד ומפוענחת האמירה של הילד, המוצפנת בציורו.

ד"ר יונתן שתיל, פסיכולוג ילדים ומשפחה (חינוכי). עד לאחרונה מרצה בכיר במכללה האקדמית תל-חי, בחוגים לפסיכולוגיה ולחינוך. מתמקד בהוראה, מחקר ועשייה, בעיקר בתחומים: ליקויי למידה, חוסן והתמודדות, יהדות ופסיכולוגיה.
ספר זה מהווה נדבך נוסף לגישתו המקורית של המחבר: 'הפסיכולוגיה החיסונית'. גישה זאת מוצגת מהיבטים ייחודיים ומקוריים שלה, גם בכל אחד מספריו הקודמים. ביניהם זכו להתעניינות ולהערכה במיוחד: 'הפסיכוגרפיה של הילד', 'פסיכולוגיה חיסונית', 'פסיכולוג בישיבת ברסלב'.

יונתן שתיל

ד"ר יונתן שתיל, פסיכולוג ילדים ומשפחה (חינוכי). עד לאחרונה מרצה בכיר במכללה האקדמית תל-חי, בחוגים לפסיכולוגיה ולחינוך. מתמקד בהוראה, מחקר ועשייה, בעיקר בתחומים: ליקויי למידה, חוסן והתמודדות, יהדות ופסיכולוגיה. ספר זה מהווה נדבך נוסף לגישתו המקורית של המחבר: 'הפסיכולוגיה החיסונית'. גישה זאת מוצגת מהיבטים ייחודיים ומקוריים שלה, גם בכל אחד מספריו הקודמים. ביניהם זכו להתעניינות ולהערכה במיוחד: 'הפסיכוגרפיה של הילד', 'פסיכולוגיה חיסונית', 'פסיכולוג בישיבת ברסלב'.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

פרטים אודות הספר

  • סוגה: עיון
  • מספר קטלוגי: UNEP-1711020
  • מספר עמודים: 251
  • שפה: עברית
  • הוצאה: אוקטובר-2017