• חפשו אותנו גם ב:
הדרשה על נפילת רומי
דיגיטלי
36
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

הדרשה על נפילת רומי

בכפר קורסיקני קטן, עובר הבר המקומי שינוי: ליבֶּרו ומתייה, שהשאירו מאחוריהם לימודי פילוסופיה מבטיחים בצרפת, עומדים להפוך את המסבאה הצנועה ל"טוב בעולמות האפשריים", ברוח הגותו של לייבניץ. ליבֶּרו, בן הכפר, ומתייה הפריזאי, שרוצה לחזור לשורשיו הקורסיקניים, קשרו חברות אמיצה עוד בילדותם ובחדווה הם עמלים כעת על שגשוגו הכלכלי והחברתי של הבר.

הבר השוקק הוא מקום מפגש של עולמות; דרכו עוברים ומצטלבים סיפוריהם של תושבי הכפר, המלצריות הצעירות, בעלת הבר המרירה, דרכו עולה הסיפור המשפחתי של מתייה, הסבוך סיפור הקולוניאליזם של צרפת. עולמות ישנים וחדשים, קרובים ורחוקים, נמסכים אלה באלה ויוצרים סיפור אנושי עשיר ורב שכבתי, שברקע מהדהדת בלי הרף דרשתו של אוגוסטינוס, הדרשה על נפילת רומי.

כתיבתו של פרארי, כמוה כמהלכי הזמן הארוכים והרחבים שאותם הוא מתאר: תנועתה מתמדת, והיא מורכבת ממחוות אנושיות קטנות המעצבות בעדינות את הזרם הגדול. הוא מפליא להחליף קולות וזמנים, ועל אף ראייתו המפוכחת והביקורתית, עומדת בבסיס כתיבתו אהבת האדם.

הדרשה על נפילת רומי הוא זוכה פרס הגונקור הצרפתי לשנת 2012.

ז'רום פרארי, יליד 1968, פריז, מתגורר כעת באבו דאבי ומלמד פילוסופיה.

ז'רום פרארי

יליד 1968, פריז, מתגורר כעת באבו דאבי ומלמד פילוסופיה.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

דורית שילה - הארץ ספרים 01-07-2014

איך נופלות אימפריות? כמו בני אדם

אווירה עצובה שורה על דפי הספר ושאלה קיומית מרחפת מעליו, אבל הספר אינו מדכדך כלל וכלל. הוא גם אינו מבקש לשמח את הקורא במסקנות אופטימיות על משמעות החיים. העולמות הקטנים והפיוטיים שבנה פרארי נולדים, גדלים ומתים בדיוק כמו האימפריה הרומית, בדיוק כמו כולנו. אבל עד שהיום האחרון הזה יגיע, פרארי משאיר את הקוראים עם חוויה ספרותית ייחודית ומענגת.

קישור למקור

פרטים אודות הספר