• חפשו אותנו גם ב:
די כבר עם השקרים שלך
דיגיטלי
44
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

די כבר עם השקרים שלך

הוצאה: אריה ניר

אני מרגיש איך מיד התמונה הזאת מוחצת אותי, כי זו תמונה בלתי אפשרית, תמונה שלא יכולה להתקיים.

2007. הסופר הצרפתי פיליפ בסון יושב בלובי של בית מלון ומשוחח עם עיתונאית לרגל צאת ספרו החדש. לפתע הוא מבחין בדמות של גבר מוכר עד כאב. פרץ של רגשות וזיכרונות שולח אותו עשרים ושלוש שנים לאחור. הוא לא מצליח להתאפק וקורא בשם שלא עלה על דל שפתיו זמן כה רב. הבחור מסתובב...
בדי כבר עם השקרים שלך חושף בסון סיפור על אהבה וכמיהה המתרחש בצרפת הכפרית והשמרנית של שנות השמונים. בכישרון נפלא, ברגישות ובאומץ הוא מגולל את מסע הייסורים וההתבגרות של שני נערים המגלים יחד את זהותם המינית, מסע שיותיר חותם בל יימחה על חיי שניהם.

פיליפ בסון

פיליפ בסון הוא סופר צרפתי, מחזאי ותסריטאי, ונחשב לאחד הסופרים החשובים והמשפיעים של זמננו. בסון כתב עד כה כעשרים ספרים, חלקם עובדו למחזות ולסרטים, וזכו לפרסים יוקרתיים רבים.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

תלמה אדמון 10-11-2017

"תוהה אם אי פעם כתבתי על משהו אחר": סיפור על אהבת נעורים מייסרת

פיליפ בסון בספרו "די כבר עם השקרים שלך" מדבר מכאבו הפרטי הקדום ומעניק חוויה מזוככת ונטולת יומרות לקורא הקרוב אצל רגשותיו

מעריב

גבי לוין 03-12-2017

הסופר הצרפתי פיליפ בסון מפסיק להסתתר מאחורי דמויות פיקטיביות - ריאיון

פיליפ בסון, אחד הסופרים המצליחים והמוערכים בצרפת, הפתיע רבים במדינתו כשהוציא את ספרו האוטוביוגרפי "די כבר עם השקרים שלך" על אהבה לא ממומשת בין שני נערים. עם צאת התרגום לעברית הוא מסביר מדוע החליט לספר בפעם הראשונה את האמת

הארץ

עמרי הרצוג 19-12-2017

"די כבר עם השקרים שלך": סוד האהבה הראשונה, שצובע חיים שלמים

קראתי בזהירות את הרומן הקצר הזה, לאט, כמו שחוזרים אל חדר פנימי נעול. הוא חושף את הסוד של אהבה ראשונה, גם של הזמן שנמשך ממנה הלאה. הוא מתאר סוד שצובע חיים שלמים ובכוחו להחיות או להמית. והוא אחד מסיפורי האהבה היפים ביותר שקראתי בשנים האחרונות.

https://www.haaretz.co.il/literature/prose/.premium-REVIEW-1.4730135

אלעד בר נוי 28-05-2018

קריאה מאוחרת (אותה בלורית שיער)

אבל באהבה ראשונה אין שום דבר סביר, ובסון חוזר למחוז שאין ספק שביקר בו, ומצליח לשוב ממנו עם נתח יפהפה ומדמם, שכל כולו אמת.

ynet

עמרי הרצוג 06-06-2018

שבוע הספר 2018: מבקרים בוחרים את ספרי השנה שלהם

מה שמייחד את הספר המהפנט של בסון אינו קשור רק בעובדה שמדובר באהבתם של שני נערים; הוא כרוך בכתיבה המזהירה שלו. הספר הצנום הזה מחזיק מרובה, כי סביב המלים שהוא כותב מתרחש הקסם הלא־מוסבר של אמנות הסיפור. הכתיבה שלו אינה סנטימנטלית אלא חסכונית ומפוכחת, ועם זאת היא מפעילה — כמו לחש מסתורי — תועפות של רגש, שמציף לב וזיכרון. סיפור האהבה חורג מעצמו: הוא משרטט גם את דיוקנו של אמן צעיר ומבהיר כיצד הכישוף של האהבה הראשונה מסחרר יחד כתיבה וחיים; לעתים אל תהום, לעתים אל מחוז נחמה וגעגוע, ולעתים אל שניהם בו זמנית.

הארץ ספרים

פרטים אודות הספר