• חפשו אותנו גם ב:
חלב שנשפך
דיגיטלי
44
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

חלב שנשפך

הוצאה: חרגול

אהבה שהוחמצה, געגועים מיוסרים לנערה היפהפייה שנעלמה פתאום מחייו, זיכרונות מבולבלים והניסיון לבחון את העבר בלי ליפותו – כל אלה מתרוצצים במוחו של ישיש ברזילאי בערוב ימיו.
אאולליו ד'אסומפסאו – נצר למשפחת אצולה ברזילאית שירדה מגדולתה ואיבדה את הונה – מבלה את ימיו האחרונים בהעלאת זיכרונות. הוא לא לגמרי בטוח היכן הוא נמצא, נדמה לו שהוא מכתיב את זיכרונותיו לבתו, או אולי לאחות המשועממת בבית החולים. מחשבותיו לא רצופות, הזיכרונות מדלגים בין מציאות לדמיון, אבל הוא יודע שזמנו קצר והוא מתגעגע עד כאב לאשתו הצעירה שנעלמה לפני עשרות שנים, ולימים היפים בחברה הגבוהה של ריו דה ז'ניירו של העבר הרחוק.

שיקו בוארקי

שיקו בוארקי

שיקו בוארקי נולד בריו דה ז'ניירו ב-1944. הוא זמר, מלחין, מחזאי, סופר, תסריטאי ומשורר, ואחד המוזיקאים האהובים ביותר בברזיל. חלב שנשפך הוא ספרו השני הרואה אור בעברית.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

ננו שבתאי 18-09-2017

"חלב שנשפך": אפילו על ערש דווי הגיבור לא רוצה לגלות מדוע נעלמה אהובתו

מחבר הספר, שיקו בוארקי, הוא סופר, מחזאי, משורר, תסריטאי וזמר נודע ומצליח בברזיל. כל הדיסציפלינות האלה ניכרות ב"חלב שנשפך". הכתיבה בהירה, רגישה ומסקרנת. המשחק המילולי־רגשי עם הזיכרון, שהוא בעצם הגיבור הראשי של הספר, הוא משחק מודע מאוד לעצמו ואינטליגנטי.

הארץ ספרים

ירון אביטוב 19-12-2017

אדון לזיכרונותיו המתעתעים

הבחירה לכתוב מעין סאגה משפחתית קטנה ממבט עיניו של ישיש – כמה דורות הנושאים כולם את אותו השם – יכולה להזכיר במשהו את "מאה שנים של בדידות", הרומן הידוע של גבריאל גרסיה מרקס, שבו ראש השושלת במקונדו נקרא הקולונל אאורליאנו בואנדיה, ואילו אחרון השושלת הוא אאורליאנו בבילוניה, אשר הוליד את הילד בעל זנב החזיר וחזה בסופה של העיר מקונדו. אצל בוארקי אפשר לפגוש גיבורים בעלי שם דומה לאלו של גרסיה מארקס (אאולליו מול אאורליאנו), וגם הגיבור שלו עורך למעשה בסוף חייו סיכום של מאה שנות בדידות, שתהפוכותיהן משקפות את התהפוכות הפוליטיות בארצו.

מקור ראשו שבת

פרטים אודות הספר