• חפשו אותנו גם ב:
חוות קולד קומפורט
דיגיטלי
44
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

חוות קולד קומפורט

הוצאה: הכורסא

הכירו את פלורה, נערה יתומה, חריפה ודעתנית להפליא. לאחר שהתחנכה בחוגיה המשכילים של לונדון היא עוברת להתגורר אצל קרובי משפחה, במקום שהוא היפוכו של נוף ילדותה: חווה עלובה למראה, הממוקמת אי שם בסאסקס – מקום שאלוהים שכח ממנו לאחר בריאת העולם. החווה וסביבתה הן, מתברר, יקום מלא דמויות משונות ובלתי נשכחות: דודה אנה הבודדה; מרים הצעירה שנכנסת להריון מדי שנה; בני דודים שטופי הורמונים, חיות, מטיפים המתנגדים לאמצעי מניעה, ועוד. באמצעות היגיון בריא וחיוניות, פלורה פוסט מתחילה לעשות סדר. היא משנה את חיי הסובבים אותה לפי תכנית רב-שלבית מפורטת, אותה היא מיישמת בכישרון רב וגורמת לסיטואציות משעשעות שתוצאותיהן בלתי צפויות.
כמה פעמים מזדמן לנו לצחוק בקול רם תוך קריאת ספר? חוות קולד קומפורט, אחת הקלאסיקות הבריטיות הגדולות של כל הזמנים, יצירה שקיבלה מעמד מיתי של לונג-סלר, לוקה בחיסרון אחד בלבד והוא שאם נקרא בה במקום ציבורי אנו עלולים להפר את השקט.

ספרה של סטלה גיבונס הוא אירוע חד-פעמי של כתיבה רעננה רצופה שנינות בריטית משובחת וכישרון סיפורי נדיר. זוהי הזמנה לקריאת קיץ מענגת, או לחילופין קריאה שמצהילה את פניו של יום סגריר, כמו ציור חדגוני שמפציעה בו שמש ענקית.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

אלעד בר-נוי 24-08-2017

חוות קולד קומפורט

גמעתי את הספר הזה, טרפתי אותו בכמה ביסים גדולים, בבולמוס הקריאה האינטנסיבי והמענג ביותר שהיה לי בתקופה האחרונה. מה יש בו בחוות קולד קומפורט שאחז בי כך ולא הרפה, שגרם לי להיאבק בעיניים הנעצמות ולקרוא בקול פסקאות שלמות מתוכו לכל מי שהסכים (בעל כורחו) להקשיב? [...] התרגום הנפלא של חוות קולד קומפורט לא מותיר לקורא העברי ברירה או מקום לתירוצים. קִראו את הספר, תיהנו מסיפור ממזרי, חכם ומלא בדילדנים, פלמורים וארוחות-שַׁחַץ, ומִסרו ד"ש ממני לפלורה, היא דווקא בסדר.

החיים עצמם

מיכל לסמן 03-09-2017

חוות קולד קומפורט/ סטלה גיבנס

התרגום של הספר הוא מלאכת מחשבת. הייחוד שלו בא ליידי ביטוי במיוחד בדברים הקטנים, כמו שמות הפרות בחווה, תיאורי הצמחייה או הפעלים המעניינים שצצים בספר, כדוגמת קירקוף ושינגול. כמו כן, נהניתי מאד מקריאת אחרית הדבר ואני מרגישה שהיא מעניקה לחווית הקריאה של הספר ערך מוסף. היא מכניסה את הספר לקונטקסט תקופתי וביוגרפי, מה שמגדיל את ההנאה מהקריאה בו.

לויתן קריאה

קואלת ספרים 21-01-2018

חוות קולד קומפורט / סטלה גיבונס

אם נסכם – זוהי פארודיה, ולכן הכל פסיכי ומוגזם ודי משעשע. לא, לא נחרתי מרוב צחוק (באופן כללי זה לא משהו שקורה לי הרבה), אבל בהחלט החנקתי גיחוך מידי פעם וחייכתי רוב הזמן. זה ספר כייפי, במיוחד אם מביאים בחשבון את התקופה שבה הוא נכתב.

קואלת ספרים

פרטים אודות הספר