• חפשו אותנו גם ב:
פריז, סיפור אהבה
דיגיטלי
30
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

פריז, סיפור אהבה

הוצאה: נהר ספרים

דומה שאין עוד עיר על פני כדור הארץ שסופרים ומשוררים, אמנים והוגי דעות כה רבים — מכל התרבויות ובכל הזמנים — כתבו על אודותיה כה רבות. עם כל הכבוד השמור לערים מופלאות ברחבי תבל, אין עוד אחת שרבים כל כך נמשכו ונמשכים אליה בעבותות קסם וחשים דחף לכתוב עליה. כי פריז היא סיפור אהבה, וכמו בכל סיפור אהבה, היא מקרינה על אוהביה משיכה עצומה ומזרימה לעורקי הדמיון אינסוף לחשים מפתים.
במשך כשנתיים אספתי מדבריהם של מאות סופרים, משוררים, אמנים ופילוסופים בני כל הזמנים והלאומים, שפריז עוררה בהם תחושות מרטיטות לב והִשרתה עליהם מחשבות ורגשות שהניעו רבות מיצירותיהם. כולם יחד, וכל אחת ואחד מהם בנפרד, יוצרים עומק ספרותי המאפשר לנולהכיר טוב יותר את העיר הזאת ולהמשיך לעשותה מקור השראה ומשיכה.
מבחר צילומים שצילמתי המביעים את התרשמותי מאווירתה המיוחדת של פריז מלווים את הקטעים שבחרתי ושאת מרביתם תרגמתי. ר"מ

ראובן מירן

ראובן מירן

נולד ב-1944 בכפר סבא. סופר, מתרגם, עיתונאי, עורך ומו"ל הוצאת הספרים "נהר". בוגר ומוסמך אוניברסיטת הסורבון בפילוסופיה, עורך ומתרגם מצרפתית, מאנגלית ומאיטלקית.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

אורי הולנדר 13-04-2014

שובו של המשוטט בעיר האורות, הארץ ספרים

גם "פריז, סיפור אהבה" מושתת על עיקרון דומה היוצר "היגיון" נרטיבי באמצעות רצף של טקסטים המשוחחים זה עם זה, ובמרכזם גיבורה אחת, שלעולם אינה זהה לעצמה. עובדה זו מסייעת למשוטט בה, העסוק תדיר בזיוף דרכונו, לטשטש את עקבותיו ולהתמסר למופיע לפניו. אי אפשר לדעת עליו דבר. ואולם האמת האחת שלו אינה הקביעה כי אין אמת, אלא כי הכל אמת - ממש כשם ש"פריז הגדולה, העצומה, הנצחית הזאת – אינה קיימת. היא אינה קיימת כיוון שמה שאתם קוראים לה פריז אינה כלל וכלל פריז שאנחנו מכירים, זאת שמאז ומתמיד הורגלנו לקנא בה או לארור אותה" (דברי פול־ארנסט דה ראטייה, עמ' 26).

קישור למקור

יונתן דה שליט 18-04-2014

אבנים מדברות בעיר האורות, מקור ראשון, שבת

לכל אחד זיכרונות מפריז אחרת, פריז אמיתית או פריז של חלום. מירן ליקט חלומות של מגוון יוצרים, צירף אותם זה לזה ביד מבינה, שיבץ בהם את מבט העין שלו, ועטף אותם באהבתו.

קישור למקור

עמיחי שלו 28-04-2014

תמיד תהיה לנו פריז, ynet

יש קסם לא שגרתי בספר "פריז, סיפור אהבה", קסם שקשה מאוד לא להיכבש בו, כי אם חושבים על כך עוד לפני הקריאה בספר, מבחינה אקסיומטית, ספר המקבץ את מה שמשוררים, סופרים ואמנים כתבו על פריז במשך יותר ממאה שנה - חייב להיות בו איזשהו קסם.

קישור למקור

פרטים אודות הספר

  • סוגה: עיון
  • מסת"ב: 46441017
  • מספר עמודים: 104
  • שפה: עברית
  • הוצאה: פברואר-2014