• חפשו אותנו גם ב:
השטן המאוהב
דיגיטלי
20
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

השטן המאוהב

מחבר:
הוצאה: נהר ספרים

סיפור אהבה ומסתורין, נובלה קלאסית בסוּגת הרומן הפנטסטי המתמודדת בדרך ספרותית פסיכולוגית עם שאלת גבולותיה ומגבלותיה של התשוקה והאהבה.
העלילה פותחת בהתוודעותו של קצין צעיר ויפה תואר לרזי הקַבָּלָה ולעולם הנסתר. בעקבות זאת, הוא מעלה באוב את השטן, וזה מעמיד לרשותו מְשרת יפה תואר המתגלה כאישה יפהפייה ובקסמיה הוא נלכד.
בהמשך מתפתחת מערכת של יצרים, פיתוי ותשוקה הדדית בינו לבין ברייה אוורירית מזוויעה-יפהפייה שהוא עצמו מעלה מן השאול וגורם לה להתאהב בו עד שחייו הופכים לחוויה אלוהית-שטנית.
העלילה האפשרית והלא-אפשרית כאחת, שאפשר לראות בה גם משל לעוצמתה – כמו גם למִגבלותיה של האהבה הארוטית ולתוצאותיה ההרסניות – מתרחשת באזור הדמדומים שנפגשים בו הריאלי והעל-טבעי. שזורות בה נימות של סַטירה, ועולה ממנה אירוניה גרוטסקית דקה ובה בעת מֶסר מוסרי דתי – גם כהתרסה נגד שלטון "התבונה" שקנה לו אחיזה בעולם הרוח בצרפת במאה ה-18, המאה של הנאורוּת. זה אולי החידוש הגדול שחידש המחבר: שילוב יסודות פסיכולוגיים במעטה של סצנות מתורת הנסתר בסיפור עלילה ריאליסטי לכאורה...

נובלה זו, יצירת המופת החשובה של ז'אק קַזוֹט, שימשה מקור השראה ליצירותיהם של סופרים ששלחו ידם בסוּגַת הסיפור הפנטסטי... והיא חביבה על אוהבי הספרות הקלסית. יצירה זו נחשבת אחת היצירות המושלמות בספרות הצרפתית; היא עמדה במבחן הזמן ונוכחת גם היום על מדפי חנויות הספרים בצרפת.

ז'אק קזוט

ז'אק קַזוֹט נולד בדיז'ון ב-1720 ראשו נערף בגליוטינה בפריז ב-1792. נחשב לאחד ממבשרי הסיפורת הפנטסטית הצרפתית והאירופית.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

אמוץ גלעדי 10-04-2009

האיש שהשטן קנה את לבו, הארץ ספרים

עלילת "השטן המאוהב", על שלל תופעותיה המופלאות, היא אלגוריה שנונה על טיבה של האהבה הרומנטית והארוטית, שאינה אלא אשליה. כל אלה הולמים את רוחו הריאקציונרית, האזוטרית והמיזוגינית של ז'אק קזוט, שראשו נערף במהפיכה הצרפתית

קישור למקור

נדב לפיד 02-09-2009

סימפטיה לשטן, וואלה!

קישור למקור

פרטים אודות הספר