• חפשו אותנו גם ב:
אני לא הכרתי את אנרי קוריאל
דיגיטלי
27
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

אני לא הכרתי את אנרי קוריאל

הוצאה: נהר ספרים

"כגחליליות המאירות את חשכת הלילה בקיץ, כך הבליחו מדי פעם בחיי דמויות שהמפגש עמן שפך אור על חשכת הימים. בלי שום תכנון מוקדם או מחשבה תחילה, הן ניקרו בדרכי בתקופות שונות על ציר חיי, במקומות שונים בעולם, בנסיבות שונות. אבל תמיד, תמיד מצאתי את עצמי נמשך אליהן, מנסה לפענח את סוד קסמן, את פשר הִקסמותי מהן. רציתי להבין מה מקשר ביניהן, למה ה'היכרות' עמן הציתה בי זיק רדום ויצרה בי תחושה של קִרבה ומדוע בחרתי לכתוב דווקא עליהן. אולי כיוון שלכל הדמויות האלה מכנה משותף אחד – ההליכה עד קצה המחשבה והאמונה. לואיז מישֶל, אנרי קוריאל, בנז'מן פֶרֶה, ז'ורז' ברסאנס, פֶּרסי בּיש שֶלי, פול גוגן, ז'אק ברל, ג'ק קוֹפּ, יאן ראבּי, נלסון מנדלה, חיים הנגבי – דומה שכל האנשים האלה – לפחות בראייתי הלא-מושלמת – הרחיקו עד קצה גבול מחשבתם ואמונתם בערכי הצדק, החירות, השוויון והאחווה וחיו את חייהם עד קצה גבול היכולת, תוך שהם משלמים מחיר יקר כדי לשמור על חירות המחשבה – מי בחייו האישיים, החברתיים או הכלכליים, מי בחירותו שלו ומי בחייו. הם היו נאמנים לרעיונות הכלל-אנושיים שהניעו אותם ובכך העניקו את המשמעות הגדולה ביותר שאדם יכול להעניק לחייו – לחיות אותם עד הסוף. האם זוהי אכן התשובה? סיפורי המסות האלה שנולדו במסעות במקומות שונים בעולם, הם, במידה לא מבוטלת, ניסיון לברר גם את הנקודה הזאת."

ראובן מירן הוא סופר, מתרגם ומו"ל, בוגר ומוסמך בפילוסופיה מאוניברסיטת הסורבון בפריז.ספריו הקודמים ב'נהר ספרים': זיכרונות מעונה מתה (2006), אנה והציידים (2009).

ראובן מירן

ראובן מירן

נולד ב-1944 בכפר סבא. סופר, מתרגם, עיתונאי, עורך ומו"ל הוצאת הספרים "נהר". בוגר ומוסמך אוניברסיטת הסורבון בפילוסופיה, עורך ומתרגם מצרפתית, מאנגלית ומאיטלקית.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

רות אלמוג 23-05-2016

"אני לא הכרתי את אנרי קוריאל": ספר מרנין לב

י שחלומות הנעורים הלוהטים — אותם חלומות שאנו מכנים במלים השחוקות אידיאלים, מרד, מהפכות, אנרכיזם — לא דעכו בלבו ולא נדרסו במגף הגס של המציאות והם עדיין עוממים בלבו כרמץ, מוזמן לקרוא את ספרו זה, מרנין הלב, של ראובן מירן.

https://www.haaretz.co.il/literature/study/1.2949935

פרטים אודות הספר