• חפשו אותנו גם ב:
לרקוד בחשכה
דיגיטלי
44
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

לרקוד בחשכה

בגיל 18, ‬עם‭ ‬סיום‭ ‬לימודי‭ ‬התיכון, קרל‭ ‬אובה‭ ‬קנאוסגורד‭ ‬עובר‭ ‬לעיירת‭ ‬דייגים‭ ‬קטנה‭ ‬ומרוחקת, ‬בחוג‭ ‬הצפוני, ‬לעבוד‭ ‬כמורה‭ ‬בבית–ספר. ‬אין‭ ‬לו‭ ‬עניין‭ ‬אמיתי‭ ‬בהוראה, ‬ולמעשה‭ ‬גם‭ ‬לא‭ ‬בכל‭ ‬עבודה‭ ‬אחרת. ‬כל‭ ‬מטרתו‭ ‬היא‭ ‬לחסוך‭ ‬קצת‭ ‬כסף‭ ‬לטיול‭ ‬ולמצוא‭ ‬פינה‭ ‬שקטה‭ ‬שבה‭ ‬יוכל‭ ‬להתמסר‭ ‬לכתיבה. ‬בהתחלה‭ ‬הכול‭ ‬נראה‭ ‬נפלא: ‬הוא‭ ‬מצליח‭ ‬לכתוב‭ ‬כמה‭ ‬סיפורים‭ ‬קצרים, ‬התושבים‭ ‬בכפר‭ ‬מתגלים‭ ‬כמכניסי‭ ‬אורחים‭ ‬והוא‭ ‬זוכה‭ ‬לתשומת‭ ‬לב‭ ‬מחמיאה‭ ‬מכמה‭ ‬נערות‭ ‬יפות; ‬אלא‭ ‬שכשהלילות‭ ‬מתחילים‭ ‬להתארך‭ - ‬חייו‭ ‬תופסים‭ ‬תפנית‭ ‬אפלה. ‬הסיפורים‭ ‬שהוא‭ ‬כותב‭ ‬מתחילים‭ ‬לחזור‭ ‬על‭ ‬עצמם, ‬הוא‭ ‬מפריז‭ ‬בשתייה‭ ‬לעיתים‭ ‬תכופות‭,‬ ניסיונותיו‭ ‬להיפטר‭ ‬מבתוליו‭ ‬מסיבים‭ ‬לו‭ ‬רק‭ ‬השפלה, ‬ולדאבונו‭ ‬נדמה‭ ‬לו‭ ‬שהוא‭ ‬מתחיל‭ ‬לפתח‭ ‬רגשות‭ ‬רומנטיים‭ ‬דווקא‭ ‬כלפי‭ ‬תלמידה‭ ‬שלו. ‬אל‭ ‬ההווה‭ ‬מחלחלים‭ ‬זיכרונותיו‭ ‬מימי‭ ‬התיכון, ‬והמרחק‭ ‬הפיזי‭ ‬אינו‭ ‬מצליח‭ ‬למנוע‭ ‬מצילו‭ ‬הכבד‭ ‬של‭ ‬אביו‭ ‬להעיב‭ ‬על‭ ‬חייו‭ ‬בצפון‭ ‬הרחוק‭.‬

קרל אובה קנאוסגורד

קרל אובה קנאוסגורד

קרל אוּבֶה קְנַאוּסְגוֹרְד הוא ללא עוררין הסופר הנורווגי המדובר ביותר כיום. הוא היחיד שזכה אי פעם בפרס המבקרים הנורווגי על ספר ביכורים שפירסם. סדרת הספרים “המאבק שלי“ בת ששת הכרכים שחיבר (העומדים גם כל אחד בפני עצמו) זכתה בפרסים חשובים, הוכתרה על ידי מבקרים בעולם כולו כיצירת מופת מודרנית והיא מתורגמת לעשרות שפות.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

אלעד בר נוי 23-06-2018

ערום כולו: קנאוסגורד כותב גבריות אחרת

פרויקט האיתנים הזה, מאבק חייו של קנאוסגורד, הוא הניסיון לברר איך להיות גבר בעולם, כנגזרת של השאלה העמוקה יותר – איך להיות אדם בעולם. הוא לא רק מאמין בכוחה הגואל של הספרות, אלא בכך שאין שום אפשרות אחרת מלבדה. במאבק שלו הוא מצליח לברוא ולקיים את תיבת התהודה של הגוף ושל הנפש, שהיא הספרות במלוא אונה, החיים במלוא עוצמתם.

ynet

פרטים אודות הספר