• חפשו אותנו גם ב:
עולם צמא לגשם
דיגיטלי
44
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

עולם צמא לגשם

מה מחבר בין משנתו הפסיכולוגית של קרל גוסטב יונג לבין המקורות היהודיים? מהו סוד הקסם של שפת הדימוי ושל לשון החלום המאפשרים לאדם לנדוד אל מרחבי נפשו? מה מניע אדם לצאת מאזורי הנוחות שלו למסע פנימי רצוף אתגרים ומכאובים?
שאלות אלה עומדות במרכזו של הספר שכתבה האנליטיקאית היונגיאנית אפרת חרמוני בהשראת לימוד ושיח רב־שנים עם המשורר יונדב קפלון.
המקורות היהודיים, כמו גם כתבי יונג, מפנים אותנו אל עבודת התיקון האנושית, אל הניסיון לאחד בין ניגודי הנפש, ואל החיפוש אחר משמעותם העמוקה של החיים. הן דברי החכמים והן רעיונותיו של יונג מכוונים את האדם לצאת למסעות פנימיים ולבחינה עצמית, וזאת לא כדי להוסיף על סבלו אלא דווקא כדי לחברו לחיים הפועמים בתוכו.

אפרת חרמוני

אפרת חרמוני נולדה וגדלה בקיבוץ מעגן מיכאל. החלה את דרכה המקצועית כמוזיקאית וככנרת ועסקה שנים רבות בהוראה ובנגינה בתזמורות קאמריות. השלימה תואר שני בטיפול בהבעה ויצירה, ולאחר שסיימה לימודי פסיכותרפיה הוכשרה והוסמכה כאנליטיקאית יונגיאנית במכון הישראלי לפסיכולוגיה יונגיאנית בירושלים. חברה בארגון היונגיאני הבינלאומי ומטפלת בקליניקה פרטית. עולם צמא לגשם הוא ספרה הראשון.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

אריאל אוקסהורן 01-02-2018

החלום היהודי של יונג

"עולם צמא לגשם" הוא ספר נועז ומקורי ושובר מוסכמות. ראוי שיבשר המשך מחקר כיצד השפיע עולם היהדות, ששורשיו בשחר התרבות האנושית, על תורתו של יונג - האיש שפרץ את מגבלות הפסיכולוגיה האישית, והפליג למחוזות של תרבויות עתיקות, דתות, סמלים ואגדות. √

ישראל היום

פרטים אודות הספר