• חפשו אותנו גם ב:
דיגיטלי
26.4
44.00
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

המאבק שלי 3- ילדות

משפחה בת ארבע נפשות - אמא, אבא ושני בנים - עוברת להתגורר בשכונה חדשה לבני המעמד הבינוני, שנבנית בקצה אי בדרום־מערב נורווגיה. אלו הן שנות השבעים, ועבור כל אחד מבני המשפחה מסמן המעבר התחלה חדשה ומבטיחה. מהאוטובוס שמביא אותם למקום יורד קודם כל האב, כשהוא נושא שתי מזוודות. האם מצטרפת אליו, פוסעת מעט מאחוריו, דוחפת עגלה בה מתנמנם לו תינוק בן שמונה חודשים, קרל אובה שמו. לצידה פוסע אחיו בן הארבע וחצי. המשפחה הזאת, רגילה בכל מובן אפשרי, כפי שהיו אז כמעט כל המשפחות, הגיעה מאוסלו, שם האם למדה סיעוד והאב למד הוראה.מעבר דירה. לכאורה מאורע שכיח; אבל תחת ידו של קנאוסגורד ובסגנונו פורץ הדרך, שזכה לביקורות מהללות בעולם כולו, הוא הופך למרתק. מבעד לאפיזודות יומיומיות המתוארות בדקדקנות חפה מכל רחמים, מצטייר עולם שבו מבוגרים וילדים מתנהלים בשני מישורים נפרדים וכל מפגש ביניהם חופן פוטנציאל מכאיב או מאיים.
קרל אוּבֶה קְנַאוּסְגוֹרְד מצליח להקים לתחייה את שנות ינקותו וילדותו המוקדמת עד לגיל 13 , ומתאר את תחילת התפרקותה של המשפחה הרגילה הזו לארבעת הפרטים שלה.
ילד ת הוא הכרך השלישי בסדרת המופת המונומנטלית "המאבק שלי".
קדמו לו ‘מוות במשפחה‘ ו‘גבר מאוהב‘, שראו אף הם אור במסגרת הסדרה לספרות יפה.

קרל אובה קנאוסגורד

קרל אובה קנאוסגורד

קרל אוּבֶה קְנַאוּסְגוֹרְד הוא ללא עוררין הסופר הנורווגי המדובר ביותר כיום. הוא היחיד שזכה אי פעם בפרס המבקרים הנורווגי על ספר ביכורים שפירסם. סדרת הספרים “המאבק שלי“ בת ששת הכרכים שחיבר (העומדים גם כל אחד בפני עצמו) זכתה בפרסים חשובים, הוכתרה על ידי מבקרים בעולם כולו כיצירת מופת מודרנית והיא מתורגמת לעשרות שפות.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

אריק גלסנר 13-07-2017

על "ילדות", של קרל-אוּבה קנאוּסגוֹרד

אתה מתגעגע לספר הזה בהפסקות הקריאה כי אתה יודע שיש בו חיים ויש בו אמת במנות לא רגילות.

ידיעות אחרונות, 7 לילות (מבקר חופשי)

עמיחי שלו 26-07-2017

האבק המתפזר של זיכרונות הילדות

יש לקנאוסגורד רגישות וחוש דרמטי יוצאים מגדר הרגיל. הוא מסוגל להפיח עוצמה מרבית בכל סיטואציה. הוא יודע לכתוב סצנות מדויקות ברמה הכירורגית, כאלו שצולפות בקורא ללא רחם, וכשזה מתואר באמצעות אותה כנות, אותה התערטלות מילולית מוחלטת שלו – נוצר קסם מיוחד. חיבור רגשי ישיר ובלתי אמצעי. אפשר לומר אף שהקריאה ב"ילדות" וגם בשני הכרכים הראשונים – "גבר מאוהב", "מוות במשפחה" – משחררת אי אילו פרומונים או הורמונים במוח. כימיקלים שלא רק גורמים לך תחושות של חדווה, אלא גורמים לך גם לרצות לכתוב בו במקום, לא משנה מה, ולא עבור תועלת כלשהי.

https://musaf-shabbat.com/2017/07/26/%D7%94%D7%90%D7%91%D7%A7-%D7%94%D7%9E%D7%AA%D7%A4%D7%96%D7%A8-%D7%A9%D7%9C-%D7%96%D7%99%D7%

יובל אביבי 19-12-2017

"ילדוּת" של קנאוסגורד: הרגע שבו נוצר הרוע האנושי בגופו של נער נורווגי

בספר השלישי בסדרת "המאבק שלי" מתאר קרל אובה קנאוסגורד בפרטי פרטים את מסכת ההשפלות שספג מאביו בילדותו ואת הפחד שהוא עורר בו. זה אינו רק ספר זיכרונות, אלא גם ספר על היווצרות הרוע האנושי

הארץ ספרים

פרטים אודות הספר