• חפשו אותנו גם ב:
אריה בעל גוף
דיגיטלי
18
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

אריה בעל גוף

אריה "בעל גוף" הוא סיפור קצר מאת חיים נחמן ביאליק, והיצירה הראשונה שפרסם בפרוזה. הסיפור התפרסם בהמשכים בכתב העת הספרותי "השילוח" בשנת 1899, ובהמשך יצא בספר נפרד, וכן נכלל באסופות של כתבי ביאליק.
עלילת הסיפור סובבת סביב דמותו של אדם בשם אריה "צפיר", יהודי החי בעיירה באימפריה הרוסית, ועוסק בהצלחה רבה בסחר בעצים ובמתן הלוואות. אריה הוא אדם גס ואלים, חסר השכלה ושטוף באמונות טפלות, שעיקר עניינו בחיים בצבירת הון. מצד החיוב, הוא מתואר כאדם חסון בגופו ובנפשו, פשוט הליכות, מחובר לטבע ומתחבר בנקל לבני האדם הפשוטים, יהודים וגויים, באמצעות קסמו האישי. הוא בעל חוכמת חיים ושמחת חיים.

חיים נחמן ביאליק

חיים נחמן ביאליק

חיים נחמן ביאליק (1934-1873) היה מגדולי המשוררים העברים בעת החדשה, כותב מסות, מחבר סיפורים, מתרגם ועורך שהשפיע רבות על התרבות העברית המודרנית והוכתר בתואר "המשורר הלאומי". יצירותיו תורגמו לשפות רבות, ובהן אנגלית, צרפתית, גרמנית, רוסית, ערבית ויידיש. הסופר הרוסי מקסים גורקי כתב עליו: "עבורי ביאליק הוא משורר גדול, התגלמות נדירה ומושלמת של רוח עמו, הוא דומה לישעיהו, הנביא האהוב עלי ביותר, דומה לאיוב – הנשפט את האלוהים. ככל הרוסים אינני מכיר היטב את ספרותם של היהודים, אבל כיון שאני מכיר אותה, נראה לי שלא היה לעם ישראל – לכל הפחות במשך המאה ה-XIX – משורר בעל עוצמה שכזו, יופי שכזה. ברוסית שיריו של ביאליק מאבדים, מן הסתם, חצי מכוחם, משפעת דימוייהם, אך גם מה שניתן לנו ע"י התרגום מאפשר לחוש את יפי שירתו הזועמת של ביאליק". מקור: ויקיפדיה

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

פרטים אודות הספר