• חפשו אותנו גם ב:
שפן
דיגיטלי
39
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

שפן

הוצאה: כתר

יוליק הוא חייל בבסיס מודיעין. תחת השגרה הקהה של החיים בבסיס הוא מסווה קשיים ולבטים, הגוזרים עליו מרחק שקט מן ההווי האופף אותו. הוא מקיים קשר עז ומיוסר עם אורית, המשרתת בבסיס אחר, והציפייה לקראת מפגשם נותנת סימנים בזמן המאובק והזוחל של שירותו הצבאי. אבל השגרה הזו, שדומה שתימשך לנצח, נקטעת עם העברתו של יוליק לבסיס בעומק סיני. השנה היא 1973, ויום הכיפורים בפתח: עוד רגע תתערב המציאות החיצונית באבחה בחייו של יוליק, תבקיע את הגנותיו ותחיש את התבגרותו בדרכים לא צפויות.
הפרוזה של שמעון ריקלין כרויה למעמקיהם המחתרתיים של חיי הנפש, ולרגעים שבהם העולם פורץ לחיים אלה ומשנה אותם לבלי הכר. שפן הוא גביש של דיוק ויופי: נובלת התבגרות עדינה ומורכבת, המפליאה ללכוד רגע של תמורה ומעבר.

שפן הוא ספרו השלישי של שמעון ריקלין. קדמו לו ‘תום הילדות’ (חרגול) ו’צפון פרוע’ (חרגול-עם עובד).

שמעון ריקלין

שמעון ריקלין

נולד ב-1953 בירושלים. למד פסיכולוגיה, ערבית ובימוי-תיאטרון באוניברסיטת תל-אביב. מאז שהצליח לפרוץ את מכסה מכונת-הכתיבה של אמו (בגיל 10) החל לכתוב בעיקר דרמה, בעיקר תסכיתי רדיו שעליהם גדל; הם אהבתו הגדולה ובמשך מספר שנים היו גם פרנסתו. משנוכח לדעת שצורת הכתיבה הדרמטית היא שימושית ביותר, ניסה את כוחו בכתיבה לקולנוע (השתתף בכתיבת תסריטים ל"חיוך הגדי" ע"פ ספרו של דויד גרוסמן, וכן לסרטים דוקומנטריים) לתיאטרון (להצגות ילדים) וגם לטלוויזיה. לכתיבת פרוזה הגיע כשנוכח שהשורות מתארכות לו, וכשחש צורך מוזר לתאר את המתרחש מעבר לדיאלוג ולהוראות בימוי. סיפורו הראשון התפרסם בתחרות הסיפור הקצר הראשונה של "הארץ", הנובלה "שאול" התפרסמה בכתב העת "אלפיים", סיפור נוסף זכה בפרס בתחרות "כתוב". ספר ילדים שלו שירה של הים יצא בהוצאת עם-עובד. ספריו "תום הילדות" ו"צפון פרוע" ראו אור בהוצאת חרגול. לפרנסתו הוא עורך ספרים של אחרים.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

פרטים אודות הספר