• חפשו אותנו גם ב:
מבצע דמוקלס
דיגיטלי
44
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

מבצע דמוקלס

הוצאה: כתר

בלילה של 12 בפברואר 1963 ישבו שלושה גברים במכוניתם בעיר לֶרַאך שבגרמניה וארבו לתנועה כלשהי בבניין שמעבר לרחוב. המשמרת שלהם החלה בשעת אחר צהריים מאוחרת, ועכשיו דומה היה שבכל רגע עשוי טרפם לצאת ממחבואו והם יזנקו לפעולה. שלושתם היו סוכני מוסד שנבחרו על ידי קצין המבצעים של הארגון באירופה, יצחק שמיר, להשתתף במבצע הנועז והמסוכן ביותר מעבר לים – התנקשות בחייו של אזרח זר. היעד היה ד"ר הַנס קלַיינוַוכטֶר, מדען גרמני. חודשים ספורים קודם לכן הורה ראש המוסד דאז איסר הראל להוציא אל הפועל את מבצע דמוקלס, תוכנית נועזת שמטרתה להפחיד – ואם צריך, גם לחסל – מדענים מגרמניה המערבית שעזרו לנשיא מצרים, גמאל עבד אל–נאצר, לפתח טילים ארוכי טווח שיאיימו על מדינת ישראל. חיסולו של קליינווכטר, כך קיווה הראל, ירתיע מדענים אחרים שעבדו במצרים ויחסל את תוכנית הטילים המסוכנת.
מבצע דמוקלס חושף את אחד המבצעים השאפתניים והנועזים של המודיעין הישראלי. בסגנונו הקולח מספר רוג'ר הווארד סיפור מותח על סוחרי נשק, חוליות חיסול, מרגלים רבי תושייה ומדענים מבריקים.

רוג'ר הווארד הוא עיתונאי והיסטוריון המתמחה במזרח התיכון. מאמריו הופיעו ב'גארדיאן', 'הלונדון טיימס', 'וול סטריט ג'ורנל' ועוד. מבצע דמוקלס הוא ספרו השלישי.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

דוד רוזנטל 13-05-2018

הצד הפחות זוהר של המוסד: "מבצע דמוקלס" הוא מסמך מאלף על ארגון הביון הישראלי

ההיסטוריון הבריטי רוג'ר הווארד חוזר אל אחד המבצעים השנויים ביותר במחלוקת של המוסד, ומציג בפנינו תמונה מעט שונה וביקורתית מזו שלמדנו לקבל על הארגון. [...] הכתיבה הקולחת והמהנה ויכולת הניתוח הגבוהה הופכים אותו לקריאת חובה

וואלה

פרטים אודות הספר