• חפשו אותנו גם ב:
אנטומיה של רשע
דיגיטלי
44
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

אנטומיה של רשע

בשנת 1945, עם תום מלחמת העולם השנייה, התכנס בנירנברג צוות תביעה שתפקידו היה להעמיד לדין את פושעי המלחמה הנאצים. לצוות המשפטי הצטרפו גם פסיכיאטר, ד“ר דאגלס קלי, ופסיכולוג, גוסטב גילברט, שתפקידם היה לבחון את מסוגלותם של הנאשמים לעמוד לדין - וכן את שפיותם.
בעזרת הכלים שעמדו לרשותם באותם ימים - ובראשם מבחני רורשך ומבחני IQ , ניסו קלי וגילברט לבחון אם מוחותיהם של פושעי המלחמה תקינים ונורמטיביים. גילברט חשב שהם סבלו מפתולוגיות עמוקות, בעוד שקלי הניח שהם פשוט אנשים לא מוסריים, ואפילו מרושעים.
אבל בסופם של משפטי נירנברג לא הגיעו החוקרים למסקנה חותכת. הפרוטוקלים של המבחנים אבדו למשך שנים רבות וכעת, לאחר גילוים, מנסה ג‘ואל א‘ דימסדֵייל, פסיכיאטר, לנהל דרכם מחקר היסטורי ופסיכיאטרי ולענות על השאלה שטורדת את מנוחתו ואת מנוחתם של רבים: האם יכול אדם נורמטיבי לבצע רצח עם?

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

רונן דורפמן 29-01-2018

לאבחן את הרוע - ריאיון

הפסיכיאטר ג'ואל דימסדייל התמקד בספרו בארבעה בכירים במשטר הנאצי, כדי לאפיין נפשית את הוגי ההשמדה * בראיון עימו, הוא מסביר מדוע חשוב להבדיל בין סוגי הרוצחים, ומגלה שאת התגובות הנזעמות ספג מניאו-נאצים, ולא מקהל יהודי

ישראל היום

רונן טל 28-05-2018

קריאה מאוחרת - שפיות זמנית

הוא מותיר את הקורא עם תחושת בלבול מאתגרת לגבי רעיונות בסיסיים כמו רוע, שפיות, שיגעון, והיכולת של מנהיגים לרתום רגשות תסכול ואכזבה של ההמונים לרצח נרחב.

ynet

פרטים אודות הספר