• חפשו אותנו גם ב:
שני העולמות שלי
דיגיטלי
33
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

שני העולמות שלי

לכאורה, אין דבר פשוט ממתאר הרומן הזה. אדם המתקרב לגיל חמישים מגיע לעיר דרומית בברזיל במטרה להשתתף בכנס. הוא סופר ודמות מודרנית נפוצה: הולך רגל מקצועי. אירוע טקסי מיוחד - יום ההולדת ה"עגול" המציין את כניסתו לגיל העמידה - והצורך להמתין לתחילתו של הכנס בעיר הזרה, מביאים להחלטתו לטייל זמן מה בפארק שהוא מאתר במפת העיר. ברגע יציאתו מן המתחם האורבני וכניסתו אל מרחבי הפארק, נפתח בעצם עולם הבנוי משרשרת מחשבות ההולכות ומתפתחות על פי קצה הבחירה בנתיבים השונים. האירועים המסופרים בספר הם אוניברסליים לחלוטין - עד כי הליכה ברחבי הפארק יכולה להיקרא כאודיסיאה מיניאטורית הנוגעת לכול.
במרחק שני עשורים מן החדירה המסיבית של האינטרנט לתוך החברה האנושית, שני העולמות שלי משיק מחדש בדרכו המיוחדת רעיון ארכאי הרבה יותר ומהפכני לא פחות מהשוטטות האינטרנטית: הגלישה הפיזית בתודעה באמצעות המרחב.

סרחיו צ'חפק

הסופר היהודי-ארגנטיני סרחיו צ'חפק (1956) הוא אחד הסופרים החשובים והעדכניים בימינו בשיח הספרותי בעולם. קולו מזכיר סופרים גדולים אחרים, בייחוד את וו"ג זבאלד וחואן חוסה סאר. צ'חפק כתב עד כה 17 ספרים; שני העולמות שלי זכה לעשרות רבות של ביקורות נלהבות ופורסם להוצאות לאור מן האיכותיות ביותר בעולם.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

עמיחי שלו 30-12-2012

"שני העולמות שלי": בלוז לסופר הבודד

מה יכול להפוך ספר בן 128 עמודים שלחלוטין אינו רומן, ליצירה עזה וייחודית? "שני העולמות שלי" מאת סרחיו צ'חפק הארגנטינאי, לא זאת בלבד שאינו רומן, קשה גם לקרוא לו פרוזה בדיונית, או ספרות מסאית. משהו בו אמנם מזכיר את "הזיותיו של מטייל בודד" של ז'אן ז'אק רוסו, לפחות בנקודת המוצא הבסיסית, בוודאי שלא זו הפילוסופית. מנגד, אם קראתם קצת בשנים האחרונות ספרות לטינו-אמריקנית בעברית, הוא בהחלט מרגיש לפרקים כמו קרוב משפחה של "הטרילוגיה הלא רצונית" מאת מריו לבררו הארגוואי.

ynet

פרטים אודות הספר