• חפשו אותנו גם ב:
מול ההר בְּחוּמְסָר
דיגיטלי
32
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

מול ההר בְּחוּמְסָר

הרומן מול ההר בחומסר עוקב אחר קורותיו של הגיבור נסים-חי, למן ילדותו בבית הקטן בחומסר שבפרס ועד לבגרותו במדינת ישראל, כבעל משפחה משלו. בבית קטן ב"מהלה" שבכפר מתגוררת משפחת כהן הכמהה מדורי דורות לעלות לישראל. עם עלייתו נסים-חי מתגייס לצבא ההגנה לישראל. שירותו הוא אבן דרך עבורו, וחווייתו שם מצטרפת להשקפת חיים שעוצבה בו עוד בילדותו. על אף הקשיים והאבדנים, הוא ממשיך לחיות בקצב פנימי האופייני לתפיסותיו, במתינות ותוך לימוד זכות על האחר. הרומן מספר אמנם את קורותיו של נסים-חי אך מייצג עדות שלמות בקהל הישראלי ומהווה מסמך חברתי והיסטורי חשוב.

הרומן הראשון של עופרה מצוב-כהן, במסלול ילדותה (2011, גוונים), ריגש את קוראיו בהביאו לקדמת הבמה את תרומתם של בני עדות המזרח וערב בהפרחת מדינת ישראל בשנות הצנע של המאה העשרים. הרומן, המספר על אג'בל, שולמית, העולה עם משפחתה מאיספהן, מתכתב עם הרומן החדש. דמויות אהובות מן הרומן הראשון מפציעות ברומן שלפנינו ומהלך חייהן נשזר במהלך חייו של נסים-חי.

עופרה מצוב-כהן

עופרה מצוב-כהן היא ד"ר לפילוסופיה, חוקרת ספרות עברית ומרצה באוניברסיטת אריאל בשומרון. ספרי העיון שכתבה, מפגש תרבויות בעולמם של מתבגרים (רסלינג, 2013 ) ו'בעצם ילדותי יחידי הוצגתי...' היעדר נוכחות הורית בקרב מתבגר וזיקתו לעיצוב דמות המתבגר בספרות העברית (כרמל, 2015 ) עוררו עניין בקרב חוקרים מתחומי מדעי הרוח והחברה.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

ד"ר רחלי אברהם-איתן 19-11-2017

עיון ברומן אוטוביוגרפי : "מול ההר בחומסר״ מאת עופרה מצוב-כהן

יקום תרבות

פרטים אודות הספר

  • סוגה: סיפורת מקור
  • דנא קוד: 249-50482
  • מספר עמודים: 274
  • שפה: עברית
  • הוצאה: אוקטובר-2017