• חפשו אותנו גם ב:
שמש אחרונה
דיגיטלי
32
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

שמש אחרונה

במדינת ישראל דומה מאוד לזו המוכרת לנו, שרידי הדמוקרטיה מתכלים במהירות מבהילה. ראש הממשלה מסובך בפרשיות שחיתות, העיתונות נשלטת על ידי בעלי הון ואינטרסים, וכמוה השלטון. המשטרה הארצית נסוגה אל תחומי הערים ופינתה את מקומה למל״ד, "המשרד להגנת הדמוקרטיה", הפועל כמשטרה חשאית.
אסי לוי, עיתונאי צעיר, נקלע לסיקור מקרה שנראה תחילה כמו 'אין סיפור', ונשאב לפרשת רצח ולגילויים שערורייתיים על אודות בכירים בשלטון. המרדף אחר האמת, נגד הזמן, יהפוך למנוסה על חייו ועל חיי אהובתו, תוך מאמץ להסתגל למציאות כאוטית שכוחות אפלים מכתיבים את חוקיה המשתנים. הסיפור האישי, הלאומי והאוניברסלי מתנקז אל לילה גורלי אחד, בסיום עוצר נשימה.

ספר הביכורים של ירון כהן מפתיע בבשלותו, בסגנונו המגובש ובאמירה הנוקבת שבו. 'שמש אחרונה' הוא דיסטופיה מבריקה, טורדת מנוחה דווקא משום שאינה מפליגה הרחק אלא נשארת קרובה אל העור ואל האקטואליה, עד שבמהלך כתיבתה קרה שהמאורעות איימו לעקוף אותה.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

עמרי הרצוג 05-07-2017

"שמש אחרונה": סייסמוגרף פוליטי ואקטואלי למצב בישראל

אין ספק ש"שמש אחרונה" נכתב בתנופה פוליטית, אך הוא אינו מטיפני. הוא מסור לסיפור יעיל, קולח וקצבי והמזוכיזם הדיסטופי של הקריאה בו מועם על ידי המתח העלילתי שהוא מעורר. [...] ממרחק לא בטוח ממנה, הבדיון של "שמש אחרונה" מעורר תחושת פיכחון ומועקה, יותר מאשר בהלה. זה הייעוד הפוליטי של הרומן: כשהוא לוכד את הקורא בתוכו, הוא לא מאפשר הסבת עין.

הארץ ספרים

פרטים אודות הספר