• חפשו אותנו גם ב:
רצח בראשי תיבות
דיגיטלי
42
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

רצח בראשי תיבות

"אני בסך הכול אומרת שאני לא מחבבת אותה," לחשה המלצרית בעלת השיער הפרוע. הלחישה היתה רמה, והלקוח היחיד בבית הקפה פלזנט שמע אותה בבירור. הוא תהה אם "אותה" המדוברת היא מלצרית אחרת או לקוחה קבועה כמוהו.
"אני לא חייבת לחבב אותה, נכון? את רוצה לחשוב אחרת, זכותך."
"לי היא נראתה די נחמדה," אמרה המלצרית הנמוכה יותר בעלת הפנים העגולות ונשמעה משוכנעת פחות משהיתה כמה רגעים קודם לכן.
"ככה היא כשקצת מורידים לה את האף. ברגע שהיא חוזרת לעצמה, הלשון הזאת שלה עוד פעם מתחילה לפזר רעל. הפוך לגמרי. יצא לי להכיר הרבה אנשים כמוה — אף פעם אל תבטחי בהם."
"מה זאת אומרת הפוך לגמרי?" שאלה המלצרית בעלת הפנים העגולות.

הֶרְקוּל פּוּאָרוֹ, שהיה הסועד היחיד בבית הקפה בערב חמישי זה בפברואר, קצת אחרי השעה שבע ושלושים, ידע למה התכוונה המלצרית בעלת השיער הפרוע. הוא חייך לעצמו. זאת לא היתה הפעם הראשונה שהיא הפגינה יכולת הבחנה מושחזת.
"אפשר לסלוח לכל אחד על מילה לא יפה ברגעים קשים — עשיתי את זה בעצמי ואני לא מתביישת להודות בזה. וכשטוב לי, אני רוצה שיהיה טוב לאנשים אחרים. ככה זה אמור להיות. אבל אנשים כמוה מתייחסים אלייך הכי גרוע דווקא כשטוב להם. אלה האנשים שצריך להיזהר מהם.
"Bien VU, חשב הרקול פוארו, De la vraie sagesse populaire. האמת שבחוכמה העממית.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

נטע הלפרין 27-01-2016

אגתה כריסטי 2.0 - ריאיון, ישראל היום

קישור למקור

יונתן שגיב 13-03-2016

היורשת של מלכת ספרי המתח, הארץ ספרים

יש משהו מקסים ומעורר התפעלות במחווה האוהבת של האנה לכריסטי ולבלש שלה. בקפדנות נאמנה, בצירוף ידע מעמיק וכתיבה סוחפת, האנה מקימה לתחייה את דמותו של פוארו במלוא תפארתה ומרגיזותה. הגאוותנות, הפדנטיות, ההטפות על התאים האפורים והשיטה, העקיצות על האופי הבריטי מפי הבלש הבלגי — הכל שם.

קישור למקור

פרטים אודות הספר