• חפשו אותנו גם ב:
חיימשלי
דיגיטלי
44
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

חיימשלי

״אני מאמינה באווירה משפחתית שאנחנו לוקחים עליה שליטה. אני מאמינה בשיפור יחסים. אני מאמינה באינטואיציה הורית ובכוונות טובות. אני מאמינה שלפעמים מספיק לחשוב אחרת או לפרש אחרת כדי להשתפר. כדי לכתוב את הסיפור עם יותר רגעים מאושרים בתוכו. ילדים מגיעים לעולם בלי הוראות הפעלה. ובדיוק כמו שלא יעלה על דעתנו להאכיל אותם יום כן יום לא, או להחליף חיתול רק מתי שמתחשק לנו, אי אפשר לצאת למסע ההורות בלי להבין למה הילדים שלנו זקוקים ברמה הרגשית כדי להתפתח ולהפוך לאנשים שלמים. האתגר המשמעותי שלנו כהורים הוא להרחיב במעט את הפרשנות האוטומטית. להוסיף עוד אופציות להיגיון הפרטי, שהרבה פעמים מנהל את איך שאנחנו מרגישים בסיטואציות מול הילדים ושולט בתגובותינו. אז אנחנו מגיבים — מכבים שרפות שהם מדליקים, מתעצבנים כשהם מעצבנים, נהנים כשהם חמודים או משתפים פעולה, ובאופן כללי תלויים בהם ובהתנהגויות שלהם. אנחנו לא בשליטה אמיתית. אין לנו שליטה על המון דברים, אבל יש לנו שליטה על היחסים בבית".
ב־18 השנים האחרונות גידלה עינת נתן חמישה ילדים. במקביל פגשה אלפי הורים בקליניקה שלה, בהרצאות ובהדרכת קבוצות. היא העניקה להורים האלה הדרכה מקצועית, והם העניקו לה אפשרות ייחודית להתבונן באתגרי המשפחה במאה ה־21. כך כתבו לה ההורים האלה, אחרי ששמעו אותה ברדיו או קראו את הטורים שלה: "קראתי כל מילה בגרון חנוק ולחלוחית בעיניים והבנתי שאני אימא טובה" "גרמת לי לדמוע ולהבין שהכול בסדר, גם כשהכול לא בסדר״ "כל מילה נוגעת במקומות הכי מדויקים והכי אמיתיים" "זו הדרכת ההורים הכי מדויקת ואנושית שיכולה להיות"

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

עינת טלמון 09-08-2018

"חיימשלי": עינת נתן עוזרת להורים להגדיר את מערכת היחסים עם ילדיהם

ועכשיו, נשמו נשימה עמוקה. לא, זה לא נגמר עוד מעט. ההורות נפרטת לשניות, דקות ושעות המצטברות לימים, חודשים ושנים. אל תתעמתו איתם. זכרו שהורות היא מערכת יחסים — אולי המוטו החשוב ביותר של הספר. קחו את הספר, השתרעו בנוחות, חפשו לעצמכם מעט זמן איכות, אפשר בלי ילדים (די בילדים שמאכלסים את הספר הזה) והתחילו לקרוא. רבים עשו זאת לפניכם, הרי הספר נחטף מהמדפים. כמה נעים להצטרף אליהם בלב שלם ולהיווכח שלפעמים קורים נסים קטנים והפער בין מוצר פופולרי לספר איכותי אינו קיים למעשה במקרה הזה. לפחות אצל חלק מהקוראים הספר הזה ייצר את השינוי המיוחל.

הארץ ספרים

פרטים אודות הספר

  • סוגה: עיון
  • דנא קוד: 15100871
  • מספר עמודים: 296
  • שפה: עברית
  • הוצאה: מרץ-2018