• חפשו אותנו גם ב:
יחסי הסודיים עם קרלה ברוני
דיגיטלי
37
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

יחסי הסודיים עם קרלה ברוני

סופר ערבי צעיר מעכו, המנהל פרשת אהבים מתעתעת עם קרלה ברוני; אישה הלומדת על העולם דרך החפצים שהיא מוצאת על המושב האחורי של האוטובוס, שבו נוהג בעלה; פלסטיני חיפאי המתלבט באיזה נוסח לכתוב למפקד בחמאס כדי שזה יורה להרחיק את האש מעירו; שני ידידים הנפגשים ליד דלפק התשלום בבית המרקחת, כשבידי אחד מהם קופסה ירוקה של אוֹלוֵוייז עם כנפיים, אלה הן כמה מהסיטואציות המשעשעות-מטרידות שאליהן קולע עלא חליחל את הגיבורים שלו, המנסים לשרוד בעולם עוין, תחום בגבולות לאומיים, מעמדיים ומגדריים. יחסי הסודיים עם קרלה ברוני הוא קובץ סיפורים שנונים המציעים ניסוח חדש ומרתק לנרטיב הפלסטיני, חיפוש אחר הסיפור הקטן שיכיל עולם ומלואו. תוך התבוננות אמיצה ונטולת קלישאות בחברה הישראלית על שלל "מגזריה" וטיפוסיה - קיצוניים, מתונים ויפי נפש - מנסח חליחל צורה ותוכן לפלסטין האבודה שלו.

יחסי הסודיים עם קרלה ברוני הוא דרמה קומית סטירית הנושקת לספרות הפנטזיה. סיפורים מצחיקים עד דמעות, שבה בעת חושפים אותנו, יהודים ופלסטינים, במערומינו הלא מחמיאים, אבל (עדיין) האנושיים.
יגאל שוורץ

עלא חליחל

עלא חליחל

עלא חליחל מתגורר עם אשתו ובתו בעכו. פירסם ארבעה ספרים בערבית. יחסי הסודיים עם קרלה ברוני הוא ספרו הראשון הרואה אור בעברית.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

סייד קשוע 28-06-2012

כשעלא פגש את קרלה, הארץ

חליחל מתאר את הכתיבה בערבית בישראל כסוג של מעשה התאבדות. "אין כאן מו"לים במובן של מו"ל, שמקבל טקסט ומוסר אותו לעורך. אין מו"ל שיש לו יחצ"ן, שיש לו משווק. אין כאן חנויות ספרים. בכל היישובים הערביים אפשר לספור חמש או שש חנויות ספרים. אין מבצעים. זה לא קיים בכלל. יש כמה אנשים שעושים ירידי ספרים בכפרים ואם יש לך מזל אז הם יכולים לזרוק את הספר שלך על אחד השולחנות, וגם אז זה לא יימכר מי יודע מה, כי זה יעלה יותר מספרים ערביים מזויפים. כאן זה חייב להיות ספר מקורי, כי סופר מקומי יכול לתבוע בגין זיוף, בניגוד למו"ל לבנוני או מצרי, שאין לו מה לעשות כשמזייפים את הספרים שלו. אם הוא יעז להגיד משהו יפשטו את עורו בגלל איסור הנורמליזציה עם ישראל". בפני חליחל לא היתה ברירה, אלא להיות המו"ל של עצמו, וכך - לכבוד "קרלה ברוני" - הוא הקים את הוצאת קדיתא. הוא עיצב את עמודי הספר, מצא חבר שיעשה הגהות והדפיס מהדורה של אלף עותקים בבית דפוס בחיפה. "אין לי ברירה אלא לשווק את הספר בעצמי", הוא אומר.

קישור למקור

פרטים אודות הספר