• חפשו אותנו גם ב:
איפה מינה
דיגיטלי
42
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

איפה מינה

איפה מינה הוא רומן אמיץ ופורץ גבולות על אהבה בלתי שגרתית ונקמה בלתי אפשרית. מיכאל שטרן, מרצה לתרבות ובעברו מחסל פחדן של המוסד, מתקומם לנוכח מות אמו וכואב את השטיון של אביו, שממשיך לחפש את אשתו ומתאבל עליה שוב ושוב. בצערו ובזעמו מפנה מיכאל את כישוריו לאפיק שפתוח בפניו ומשתלח מעל דפי העיתון במי שהוא תופס כאשמים בהשכחתו ובהכחשתו של המוות — סוכני התרבות המבקשים לשכנע אותנו כי אנו יכולים לחיות לנצח. במאמריו הקטלניים הוא מנסה להציג את הדת והמדע, הספרות והאמנות, הזִקנה והמוות, ואף את האהבה והמין במערומיהם. נאנק ממכאובי הגיל ונאבק באין אונות הוא מתרוצץ בין אהובותיו לשעבר וילדיו המאבדים בו עניין, לפני שהוא יוצא לבסוף למשימה אחרונה של חיים ומוות - אך משימה זו תעמיד בסכנה את הסיכוי היחיד שלו לאושר. מישקה בן־דוד מגיש כאן קינה על מות אם שהופכת לקינה על מצבו של האדם. זהו רומן עשיר בתובנות, שמחזיר את האדם לממדיו הטבעיים, וקורא תיגר על סוגות ומוסכמות ספרותיות.

איפה מינה הוא רומן מטלטל הכתוב בתנופה, מתאר אהבה מיוחדת במינה, אישה גדולה מהחיים, סקס חסר עכבות ואת כל שלביו ולבטיו של מִבצע חיסול — מבלי לעשות חשבון לאיש, ובמיוחד לא לגיבורו, הממתין לקורבנו עם סכין כשהוא לובש חיתול מתחת למכנסיו.

מישקה בן־דוד

מישקה בן־דוד

מישקה (משה) בן דוד, נולד בכ"ה באדר תשי"ב, 22 במארס 1952, בגבעת שמואל. את שירותו הצבאי החל בקורס טיס. במלחמת יום הכיפורים שירת בחיל המודיעין של צה"ל. למד ספרות ופילוסופיה כללית באוניברסיטה העברית. בשנים 1977 עד 1980 שהה בשליחות קהילתית מטעם ההסתדרות הציונית במילווקי, ויסקונסין שבארצות הברית והשלים שם תואר שני בספרות השוואתית. בשנים 1980 עד 1985 שימש כמנהל מתנ"ס בירושלים. ב-1989 השלים תואר שלישי בספרות עברית (בהדרכת פרופ' דן מירון). בשנים 1987 עד 1999 שירת במוסד בתפקידי שטח, מודיעין ופיקוד. בשנים 2005 עד 2007 ניהל את בית הספר התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות בירושלים. בן-דוד זכה בפרס הרי הרשון לספרות מטעם האוניברסיטה העברית (1976, 1977), פרס מקרן תל-אביב ע"ש יהושע רבינוביץ' (1984), פרס הקרן לעידוד הפקות בכבלים לתסריט (2000) ובפרס ראש הממשלה ע"ש לוי אשכול ב-2002. מאז 1983 מתגורר במושב רמת רזיאל שבהרי ירושלים. נשוי ואב לשלושה.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

פרטים אודות הספר