• חפשו אותנו גם ב:
לימבו
דיגיטלי
42
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

לימבו

בלימבו, בחור צעיר שנולד וגדל בישראל, עוזב אותה לטובת חיים חדשים בבוסטון. הוא מבקר בלונדון, פוגש שם צעירה, ובעקבות תערוכת אומנות שהם רואים, בוחר להעניק לה את זהותה של אנט מסג'ה, ולקחת לעצמו את דמותו של גרהרד ריכטר. בביקוריו הבאים בלונדון יבקש לחפש את האהובה והאהבה שנעלמו ממנו.
גיבור הנובלה ונציה חש שאינו יכול עוד להישאר במקומו, ולכן, הוא מספר, "בדיתי אישה ונסעתי לבקרה בוונציה". הצורך שלו לנסוע קשור באהבה שנגמרה ובזיכרונות מהשירות הצבאי.
בוונציה הוא מבקש להיזכר ולהבין משהו על עצמו ועל זיכרונותיו, שהיו ואולי לא היו.

בספר הביכורים של עודד נעמן שתי נובלות שעלילתן מתרחשת בלונדון ובוונציה, אך גיבוריהן כבולים אל ישראל באותה המידה שהם גולים ממנה. בשפה מאוּוררת ומרובדת, רווּיה בהקשרים תרבותיים, מלווה הרומן את גיבוריו ברדיפה אחרי הזמן והמרחב, בניסיונות השווא לאמוד את המרחק בינם לבין האהובה, בינם לבין ישראל, בינם לבין עצמם. לימבו הוא ספר מסחרר, המטשטש את הגבולות, הנזילים ממילא, שבין הפילוסופיה לספרות, בין מה שהיה ובין מה שהיה יכול להיות.עודד נעמן

עודד נעמן נולד ב 1982- וגדל בנס-ציונה. בעשר השנים האחרונות התגורר בארה״ב, למד שם לדוקטורט בפילוסופיה באוניברסיטת הרווארד ולימד באוניברסיטת סטנפורד. חוקר פילוסופיה של המוסר ופילוסופיה של הרגש. פירסם סיפורים ומאמרים במוסף הספרות של עיתון הארץ, בכתבי העת קשת החדשה, מסמרים ומעיין, ובכתבי עת דיגיטליים כאלכסון והמקום הכי חם בגיהנום. בשנת 2013 פירסם את ספרו הראשון, Journal of Absence בהוצאת Bookieman, בשיתוף האומנית נינו ביניאשווילי. לימבו הוא ספרו הראשון בעברית.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

פרטים אודות הספר