• חפשו אותנו גם ב:
חוף הים של ירושלים
דיגיטלי
42
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

חוף הים של ירושלים

"סבא התגייס לגולני בגיל שמונים. זה קרה לפני חצי שנה, קצת אחרי שסבתא מרים חטפה שבץ במקלחת ומתה במקום. חודש וחצי אחרי הוא אירגן תיק, דחס לתוכו ארבע גופיות, חמישה זוגות תחתונים, פנס, שתי קופסאות סרדינים, ביוגרפיה של משה שרת וקרם נגד שפשפת. הוא גם הכניס פנימה סוודר. לא כי חשב שיהיה לו קר, אלא כי המשיך לפחד מהאישה שאהב גם אחרי שעזבה את העולם." כך נפתח קובץ הסיפורים של עידו גפן, כותב מוכשר וכריזמטי כמו שמזמן לא פגשתם. בגמישות חתולית הוא מכניס את קוראיו אל תוך התודעה של גיבוריו: סבא נוירמן שמתגייס לצבא, סמי וליליאן שמחפשים את חוף הים של ירושלים, ותמרה שנוסעת לברלין שקיימת רק על קיר הפייסבוק שלה. עידו גפן כותב על הגיבורים שלו באירוניה, בביקורת ובחמלה, ובורא בסיפוריו עולם שהוא ספק דמיוני־ספק ממשי, המתנהל קצת אחרת. עולם שבו אהבה היא געגוע, חלומות הם אמת, והאמת היא סיפור עם אלף גרסאות.

עידו גפן, יליד 1992, הוא סטודנט בתוכנית הבין־תחומית לתלמידים מצטיינים על שם עדי לאוטמן באוניברסיטת תל אביב. חוף הים של ירושלים הוא ספרו הראשון.

עידו גפן

עידו גפן, יליד 1992, הוא סטודנט בתוכנית הבין־תחומית לתלמידים מצטיינים על שם עדי לאוטמן באוניברסיטת תל אביב. חוף הים של ירושלים הוא ספרו הראשון.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

אבישי חורי ונדב נוימן 09-08-2017

הספרים הכי שווים של הקיץ

עידו גפן הוא סופר מתוחכם. לכאורה, "חוף הים של ירושלים" הוא ספר ביכורים נגיש וקליל, אוסף של סיפורים קצרים וקריאים להפליא, שמתרחשים כולם (חוץ מאחד) בישראל של הכאן ועכשיו. גיבוריו שומעים אהוד בנאי, מהגרים לחוות בודדים במצפה רמון, שוקלים ירידה לברלין והולכים לאיבוד בטיול הגדול. אבל את המעטפת הפופית הזאת גפן מנצל כדי לעסוק באופן לא טריוויאלי בליבת הטרדות הפסיכולוגיות של דור ה־Y. נושאים כמו פוסט טראומה, אובדן דרך ושיברונות לב זוכים אצלו לטיפול מפתיע ואפילו מבריק. כשהוא מפלרטט עם גבולות המדע הבדיוני, אבל כזה שעשוי להפוך למציאות בעוד כמה שנים, גפן מצליח לזרוק עליהם אור חדש ויצירתי מאוד, מלא חמלה ואהבת אדם. אמנם חלק מהקצוות לא תפורים עד הסוף והדיאלוגים צפויים לעיתים, אבל עדיין מדובר פה בקול חדש ומרענן, קומוניקטיבי אך עמוק.

טיים אאוט

עינת ברזילי 22-10-2017

סבא מתגייס ליחידה קרבית

זו יצירה מקורית, בעלת כובד, מכל בחינה

מקור ראשו שבת

אריאנה מלמד 02-02-2018

"חוף הים של ירושלים": עידו גפן מתגלה בספרו הראשון כסופר מבטיח

עידו גפן, כדאי לזכור את השם: ספר הסיפורים "חוף הים של ירושלים" מסמן הבטחה וכישרון מסקרן של מספר בוגר, בטוח בעצמו, שיודע להוביל עלילות מורכבות אל סופן הלא צפוי והמענג, תוך יצירה של דמויות מובחנות שמדברות בגוני קול שונים מאוד זו מזו. זה הרבה יותר מכפי שאפשר היה לומר על חלק מיצירות הביכורים שפורסמו השנים האחרונות.

הארץ ספרים

פרטים אודות הספר