• חפשו אותנו גם ב:
בבשר החי
דיגיטלי
34
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

בבשר החי

הוצאה: זיקית

המשפטים של ורה ג’אקוני – בהירים, רבי משמעות ומושחזים – מרכיבים דמויות וסצנות שבריריות המותירות את הקורא במצב עדין, מנוכר ומתוח – כאילו העולמות הנבראים יתמוטטו בכל רגע.

הסיפורים המקובצים בספר בבשר החי הם וריאציות בנושא “האישה האנומלית” החיה בצל השגרה המחזורית של הפרט הממוצע בעיר המנוכרת. סיפוריה של ג’אקוני עשויים ממעברים חלקלקים ודיאלוגים מלאי תעוזה אך שהדברים בהם לא תמיד נאמרים במלואם. כתיבה זו מכניסה את הקורא למצב של דריכות מסוימת, אם נרצה, לאשליה של קיום שאינה מתגשמת לעולם – תחושה מוכרת לרבים החיים במאה העשרים וכזו שרק מעטים יודעם להמחיש.

ורה ג’אקוני אינה מסתירה את אהבתה למסורת הסופרות האנגלוסקסיות שאהבו להעמיד את הריאליזם ב”בפינה”, כגון פלאנרי אוקונור או יודורה וולטי ואפילו קת’רין מנספילד – מסורת ספרותית שהעניקה לקורא פרספקטיבות מגוונות לא פחות מאשר מיטב הספרות האקספרימנטלית של המאה העשרים. גם ורה ג’אקוני עורכת ניסויים ספרותיים – אך היא עושה זאת בידיעה שאי אפשר לספר את המציאות אך בהחלט יש טעם לתאר באימה ובפליאה את הפרגמנטים שאנו תופסים מתוכה.

ורה ג'אקוני

ורה ג'אקוני

ורה ג'אקוני נולדה במונטווידאו שבאורוגואווי ב-1974, אך את מרבית חייה חיה בבואנוס איירס. היא עובדת כעורכת וככתבת בעיתונות ובכתבי עת רבים, ומנחה חוגי כתיבה זה שנים. מאז פרסומו של ספרה בבשרי החי ב-2011 בהוצאת Eterna Cadencia - אחת ההוצאות העצמאיות האחראיות להתעוררות המחודשת של ההוצאות העצמאיות בארגנטינה – מעוררת כתיבתה של ג'אקוני עניין הולך וגובר אצל המבקרים, וסופרים רבים רואים ביצירתה שילוב מעודן של המסורת הספרותית הבריטית-אמריקאית עם שורשי הספרות מאזור הריו דה פּלַטַה בארגנטינה. ג'אקוני ממשיכה מסורת של סופרות יחידות במינן בארגנטינה ובאורוגוואי, כגון ארמוניה סומרס, נורה לאנגה, מארוסה די ג'ורג'יו ואבה הוארט. אלה מצאו שפה נדירה, קול שונה ואופני סיפור בלתי רגילים שתוקפים היטב את אי הנחת של האדם – בייחוד של האישה - בחברה המודרנית

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

וירחיניה קוסין 01-01-2000

“הדמויות הראשיות בספר המצוין הזה חיות בארץ פנימית זרה. ג’אקוני טווה, במיומנות של עכביש, קורים בלתי נראים בחומר שלא נאמר.”

הוגו סלאס 01-01-2000

“ג’אקוני חוקרת את הקצה הפרברטי של התרבות באמצעות ההגבלות, החובות והמודלים הנכפים על החברים החלשים ביותר בחברה.”

דמיאן דומנק 01-01-2000

“ספר מעולה ובלתי רגיל. הסצנות בו כה חזקות שאי אפשר להפסיק לחשוב עליהן. הן כתובות בכישרון רב, ללא מניירות ספרותיות, וללא טריקים.

גיא ארליך ספרים הארץ 12-12-2014

"בבשר החי
": סיפורים שמסתיימים על סף הדרמה

הם משאירים את הקורא עם לא מעט סימני שאלה, אבל גם עם תחושה של היכרות אוהבת ואינטימית עם הגיבורות השונות המאכלסות את הסיפורים. אלה מצליחים לחדור עמוק "מתחת לעור", כשם אחד הסיפורים, וחותכים "בבשר החי". ויש בכך כמובן כאב, אבל גם לא מעט עונג.

קישור למקור

פרטים אודות הספר