• חפשו אותנו גם ב:
הם היו שניים
דיגיטלי
40
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

הם היו שניים

הוצאה: פרדס

הגיבורה, או נכון יותר הגיבורים של הם היו שניים, הם ציונה, המדברת על עצמה בלשון רבים בשל מום נדיר שעמו נולדה, אשר גדל והתעצם, והפך — בהיעדר מינוח קליני מתקבל על הדעת — ל"זנב איתן". הזנב היה לחלק בלתי נפרד ממנה, אך עליו להישמר בסוד.מי היא ציונה? ברייה אומללה שחייה הם סבל מתמשך? אישה מלאת תשוקה הכלואה בגוף מפלצתי? נפש רגישה וחדת עין שמעבירה את ימיה בשוליים? ואולי היא עיוות של דימוי הצבר הישראלי, כאשר בהיעדר הפאתוס נחשפת הדחייה ההרסנית של השונה?
ברומן מסעיר, שטרם נראה כמוהו בספרות העברית, מנסחת ענבר אשכנזי את הטרדות של המין האנושי באמצעות דמות ראשית ייחודית ומתריסה, ושפה נוצצת ועמוסה בדימויים בלתי נשכחים. מסלול חייה של ציונה, המתואר מנקודת מבטה של זו שניצבת בצד, שופך אור על אלו שאינם מסבים פניהם אל המחשכים. כי הנס של ציונה הוא הגיהינום שלנו.

ספריה הקודמים של ענבר אשכנזי: קובץ הסיפורים בגוף הדברים (הוצאת גוונים); הרומן הקצר שימורי אהבה (הוצאת פרדס); והרומן הגרפי רונה וגיורא (הוצאת פרדס). 93 קילומטרים, פרויקט ספרותי־אמנותי שיצרה יחד עם ליאת חיל, יראה אור בהוצאת פרדס. הרומן השני שלה, הם היו שניים, מוכיח שוב את מקוריותה ושליטתה באמנות הסיפור, כמו גם את יכולתה לצלול למעמקי הגוף והנפש ולשלות מהם יצירה אמנותית ראשונה במעלה.

ענבר אשכנזי

ענבר אשכנזי

ענבר אשכנזי, ילידת תל אביב 1970, אדריכלית נוף בעלת תואר בוגר בביולוגיה מטעם אוניברסיטת ת"א ותואר מוסמך לאדריכלות נוף מטעם הטכניון בחיפה. עבדה במספר משרדי אדריכלות נוף פרטיים. מ-2005 עובדת מדינה במשרד החקלאות ופיתוח הכפר בתפקיד רכזת בכירה לפרוייקטים הנדסיים. מציירת ומפסלת, נשואה +2

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

פרטים אודות הספר

  • סוגה: סיפורת מקור
  • מספר קטלוגי: HBPD-1902007
  • מספר עמודים: 309
  • שפה: עברית
  • הוצאה: מרץ-2019