• חפשו אותנו גם ב:
טבע התודעה
דיגיטלי
37
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

טבע התודעה

מחבר:
הוצאה: ניר חכם

"טבע התודעה" הוא מבחר מהרצאותיו של אלן ווטס, מגדולי המורים הרוחניים במאה ה-20. בספר עשר הרצאות רהוטות ומלאות הומור המתארות כיצד הגענו למצב של ניכור בין האדם לטבע, ועוסקות באפשרות לשנות את תפיסת המציאות שלנו מהרגשה של נפרדות מהעולם להרגשה של השתייכות וחיבור אליו.
בהרצאות, שלראשונה רואות אור בעברית, דן ווטס בנושאים רבים ומגוונים כגון חכמות המזרח, דתות המערב, זהות עצמית, יחסו של האדם לזולת ולסביבה, פסיכולוגיה, ממשל ומדע.

ובמילותיו: "המיתוסים הבסיסיים של התרבות שלנו לא לימדו אותנו להרגיש זהים עם היקום, אלא רק כחלקים שלו, רק בתוכו, רק בעימות אתו – זרים. ואני חושב שזה די דחוף שנתחיל להרגיש שאנחנו היקום הנצחי, כל אחד מאתנו, אחרת נצא מדעתנו".

עושה רושם שבעידן שאנו חיים בו, כל השאלות הפילוסופיות בנוגע לקיום כבר נענו מזמן, וכל אלה שלא נמצאה להן תשובה הולמת פשוט נשכחו. בהרצאותיו מנסה ווטס, בכישרון רב ובסגנונו הייחודי, לומר את מה שלא ניתן לומר במילים ולענות לשאלות שהפסקנו לשאול זה מכבר.אלן ווטס

אלן ווטס

אלן ווטס נולד באנגליה בשנת 1915. מגיל צעיר נמשך לבודהיזם, וכל חייו עסק בפרשנות של פילוסופיות אסייתיות ובקירובן לעולם המערבי. הוא פירסם למעלה מעשרים וחמישה ספרים ועשרות מאמרים שעסקו בעיקר בהשוואות בין הדתות והפילוסופיות המערביות והמזרחיות. ב-1938 עקר לארה"ב, שם התמחה בזן-בודהיזם, למד תיאולוגיה באוניברסיטה באילינוי, וב-1945, בהיותו בן שלושים, סיים את הכשרתו ככומר אנגליקני. בשנות השישים התנסה בסמים פסיכדליים, וספריו מתקופה זו עוסקים בחוויות מיסטיות ובניסיון להבינן באמצעות פסיכולוגיה, פיזיקה ואפילו מודעות אקולוגית. כל חייו הרבה להרצות על האמונות המזרחיות ועל חוויותיו הדתיות וראה בפעילותו גישור בין תרבויות ואמונות. ווטס לא השתייך לעולם האקדמי, למעט כמה אפיזודות קצרות, אך כתיבתו המעולה וגדושת הידע הוציאה לו מוניטין והקנתה לו מעמד מוביל. אלן ווטס היה נשוי שלוש פעמים ונולדו לו שבעה ילדים. הוא נפטר ב-1973.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

פרטים אודות הספר