• חפשו אותנו גם ב:
שלושה שימושים לסכין
דיגיטלי
37
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

שלושה שימושים לסכין

הוצאה: אסיה

דיוויד מאמט, מהמחזאים הגדולים בני זמננו, מאמין שהנטייה לדרמה טבועה בנו - אנחנו עושים דרמה מכל דבר, החל במזג האוויר וכלה בבחירות הקרובות. הדחף הדרמטי הזה הוא אמצעי להכניס היגיון בעולם סתמי, ולהגן על עצמנו מפני חוסר המשמעות בחיים. בשלושה שימושים לסכין הוא מלמד איך להבדיל בין כתיבת דרמה טובה לחלופות הכוזבות שלה. הוא מזכיר לנו, ככותבים, מה תפקידנו האמיתי ועומד על כך שכתיבה משובחת אינה נעשית קלה עם הזמן. הוא מבין כמה קשה להתקדם ממערכה אחת לאחרת, כמה קשה לפצח את המסתורין של דיאלוג טוב, את פעולותיה של דמות, ומבקע עבורנו את הקשיים האלה בכלים פילוסופיים ופרקטיים כאחד.

שלושה שימושים לסכין היא מסה מחשמלת על אמנות כתיבת המחזות כמו גם עבודה מקורית מרשימה על מוסר תרבותי.

"זה טבענו כחֶברה, כבני אנוש... לאהוב לשקר, לשקר לאחרים, לשקר לעצמנו... ובַדרמה יצרנו את ההזדמנות להתמודד עם השקרים שלנו. כי נושא הדרמה הוא השקר. ובְסוף הדרמה האמת – שהתעלמנו ממנה והכחשנו אותה. וכך אנחנו יודעים שהדרמה הסתיימה." - מתוך הספר

דיוויד מאמט

דיוויד מאמט נולד בשיקגו בשנת 1947. הוא למד בוורמונט במכללת גודאר ובניו יורק ב־Neighborhood Playhouse School of Theatre. לימד בגודאר ובבית הספר לדרמה של אוניברסיטת ייל, באוניברסיטת ניו יורק, והוא מרצה וחבר מייסד ב׳קבוצת התיאטרון של אטלנטיק' (ATC). מחברם של מחזות נושאי שבחים כמו קריפטוגרם, אוליאנה, זרז את המחרשה, גלנגרי גלן רוס, אמריקן באפלו וסטיות מיניות בשיקגו. כתב את התסריטים לשם המשחק ופסק־דין (שזכה באוסקר) כמו גם העוקץ הספרדי, כבודו של וינסלו ולכשכש בכלב. מחזותיו זיכו אותו בפרס הפוליצר ובפרס אובי.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

פרטים אודות הספר

  • סוגה: עיון
  • מספר קטלוגי: HBP34-1708032
  • תרגום: גיא עד
  • מספר עמודים: 220
  • שפה: עברית
  • הוצאה: דצמבר-2016