• חפשו אותנו גם ב:
העצמיות המשלבת - להיות אינדיבדואל חברתי
דיגיטלי
30
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

העצמיות המשלבת - להיות אינדיבדואל חברתי

"העצמיות המשלבת" היא פרדיגמה חדשה של העצמיות האנושית, המגשרת בין חווית האדם כיחיד ונפרד להיותו שייך וחלק מקהילה. היא חיונית לכולנו, בהתמודדותנו עם האתגרים המרכזיים בתרבות העכשווית: פיתוח כלכלה בת-קיימא, השגת שלום עלי אדמות וטיפוח החופש הפנימי של האדם. הפרדיגמה מתוארת בהקשרים חברתיים, תרבותיים, סביבתיים ופסיכולוגיים.
הספר מציג כלים יישומים מגוונים שיעזרו לרפא את יחסינו עם הטבע, עם אחינו בני האדם ועם עולם הרוח. בנוסף, הספר מציע דרכים לשיקום ולרכישה של יכולות, הנחוצות לאדם של היום ומחר, כך שיוכל להיות אינדיבידואל חופשי בעל רצון משלו – ויחד עם כך אדם חברתי הפועל מתוך שייכות ואחריות למתרחש בחברה.

ראובן שליב

ראובן שליב

ראובן שליב, פסיכולוג ומחנך. הקים את ההכשרה לחינוך מרפא בישראל בה לימד והיה שותף בצוות המוביל. כמו כן עוסק שנים רבות בטיפול וייעוץ ליחידים, זוגות ומשפחות. ממקימי הקהילה הטיפולית "טוביה" בקיבוץ הרדוף, בה הוא עובד עד היום. מטפל ומנחה סדנאות. ספרו הראשון "חינוך מרפא – עקרונות וחידושים" יצא לאור בשנת 2009. "ספרו של איש הרוח והמטפל ראובן שליב הינו ספר חובה לכל איש חינוך ופעיל חברתי. שליב אינו חושש, בעידן של התפרקות מתיאוריות גדולות, להגיש לקורא תמונת עולם רחבה וחזון המכיל רבדים פסיכולוגיים, חברתיים, כלכליים ורוחניים. מתוך ניסיונו הרב וידע נרחב הוא מראה כיצד ניתן לשזור יחדיו תובנות מעולמות תוכן ועשייה מרובים..." ד"ר מיכאל (מיקי) מוטולה, לשעבר ראש החוג לחינוך חברתי קהילתי במכללה האקדמית "אורנים"

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

פרטים אודות הספר