• חפשו אותנו גם ב:
מקום קטן
דיגיטלי
42
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

מקום קטן

אתה תייר. אתה מגיע לחופשה באיים הקריביים. לאי שאתה מבקר בו קוראים אנטיגואה. זהו אי יפהפה. אתה מרגיש בבית. אלא שהדמות בספר זה, שמפיה תשמע את סיפורך, תפוגג את תחושת הנינוחות שלך כאשר מבעד לדברים תשמע את סיפורה.

ג'מייקה קינקייד נמנית עם הסופרים הקריביים העכשוויים והיא אחת הסופרות המעניינות בעשורים האחרונים. קולה צלול ובה בעת צורב. הוא מהדהד בעוצמה לאחר שחלחל לאטו.

"קינקייד כותבת בקול ייחודי ומשכנע שאי-אפשר למצוא בשום מקום אחר. ספריה הדקיקים עולים בערכם על ערמת ספרים עבים וחלולים." סן פרנסיסקו כרוניקל

"קינה צלולה ורבת-עוצמה שהיה אפשר לכנותה גשם זלעפות אלמלא הייתה השפה מרוסנת בכזו אציליות." סלמן רושדי

ג'מייקה קינקייד

ג'מייקה קינקייד

ג'מייקה קינקייד, נולדה באנטיגואה ב-1949, סופרת, מסאית, מרצה לספרות וגננית מושבעת. היא הייתה תלמידה מחוננת, אך נאלצה להפסיק את לימודיה בגיל 16 עת נשלחה לניו יורק לעבוד כמטפלת. שם נרשמה ללימודים גבוהים והחלה לכתוב טורים לעיתון ולפרסם סיפורים קצרים ועד מהרה חברה לכותבי הטור היוקרתי "שיחת העיר".קינקייד פרסמה עשרות מאמרים, ספרים, סיפורים קצרים ומסות, וזכתה בפרסים רבים, בהם פרס פמינה הצרפתי. פרסומיה כוללים את The Autobiography of My Mother, See Now Then ואת הרומנים מר פוטר, אנני ג'ון ולוסי, שראו אור בעברית .קינקייד ידועה בכתיבה ישירה, אישית ופוליטית, ובחוש הומור מושחז. יצירותיה מתאפיינות בשבירת מוסכמות מסורתיות, ובכולן ניתן לזהות את קולה המשלב בִדיון עם כתיבה אוטוביוגרפית. קינקייד מלמדת בהרווארד ובשארית הזמן חיה בוורמונט.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

עמר לחמנוביץ 25-08-2016

אי שפיות, ישראל היום

קישור למקור

יותם שווימר 26-08-2016

מקום קטן, ynet, סימניות

תקראו את הספר הזה, ואז תביאו אותו לבני ובנות נוער שאתם מכירים – שיקראו אותו גם, מכיוון שהרבה זמן לא תורגם כאן ספר שהוא גם מסמך חברתי נועז וישיר כל כך, וגם יצירה פרוזאית מצוינת, שהמחברת שלה אינה חוששת להתעמת עם הקוראים. "מקום קטן"- זה שמה של הנובלה רבת העוצמה של הסופרת המוערכת ג'מייקה קינקייד (הוצאת "לוקוס", עם אחרית דבר מצוינת של עמרי הרצוג), וגם הכינוי לאנטיגואה, אי קטן בקריביים שבו נולדה וגדלה (עד שלב מסוים) קינקייד עצמה, ושעליו היא מספרת בנובלה. כמו בכל ספריה, היא מערבבת ולשה את הביוגרפי עם הפרוזה הבדיונית-משחקית-ביקורתית, ושוברת את החיץ בין דמות המספרת לבין העולם הפואטי שהיא יוצרת מתוך המציאות.

קישור למקור

יונית נעמן 02-09-2016

מדריך לתייר הלבן והעיוור באי הקריבי אנטיגואה, הארץ ספרים

קישור למקור

מערכת"שבת" 25-12-2016

המומלצים – 2016, מקור ראשון, שבת

מונולוג חד וצולפני הממוען לתייר ארכיטיפי מערבי, המגיע לבקר באי אנטיגואה עם מערכת ציפיות, ולמעשה מערך תודעתי מסוים שהדוברת באה להסיר מעליו את השמיכה, ובעצם לנפץ אותו לרסיסים. המונולוג לא מגולל עלילה הנושאת אותו או משתלבת עמו, עם התחלה ואמצע וסוף ברורים, ו/או אירוע דרמטי מכונן המגדיר אותו, אלא מספר, בד בבד עם סיפורו ההיסטורי של האי, את סיפורה של הדוברת כחלק אינטגרלי ממנו, כי בלית ברירה ההיסטוריה שלה כרוכה בהיסטוריה של האי, ומתוך זה משתקפת תמונת עולם פוסט קולוניאלית מצערת ומרתקת. את הספר הקטן והיהלומי הזה אפשר לקרוא כמעין איבר משלים של פרנץ פנון “עור שחור, מסכות לבנות“. קינקייד מראה שלהיות עבד זה משהו שלגמרי לא חלף מן העולם, אבל יתרה מכך – להיות עבד ואישה זה אפילו גרוע מכך.

קישור למקור

שירי שפירא 07-05-2017

"כדי להיות בנאדם במקום הזה" – אישה לבדה ומקום קטן, ספרים באוטובוסים

קישור למקור

פרטים אודות הספר