• חפשו אותנו גם ב:
הכותלי
דיגיטלי
42
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

הכותלי

מחבר:
הוצאה: לוקוס

טיפאני לא רוצה לעבוד. לעולם. היא נישאת לסטיבן, שמחזיק במשרה נאה, ומקווה לקנות לה בכך חירות נצחית והימנעות מוחלטת מכל מאמץ בלתי רצוי.
באירוניה מושחזת הגיבורה מתארת את נדודיה הפסיביים-במופגן מארצות הברית לאירופה לצד בעלה, שהופך מצפר חובב לאקטיביסט אקולוגי. היא נסחפת מעיר לעיר ומרומן מזדמן עלוב למשנהו, ואף מוצאת את עצמה מבצעת פעולות חבלה אקולוגיות.

נל זינק משרטטת בכתיבתה השנונה סיפור מסע אקסצנטרי של גיבורה שחומקת מכל הגדרה, ומתארת התרחשויות מעוררות גיחוך ורחמים כדי להעלות תובנות ביקורתיות חריפות בנושאים כגון נישואים, אהבה, נאמנות, מגדר, אקולוגיה ואקטיביזם.
זינק נחשבת אחת הסופרות המבריקות בספרות האמריקאית העכשווית.

״קול בשל, מצחיק ואינטליגנטי בטירוף.״ קית׳ גסן

נל זינק

נל זינק

נולדה בשנת 1964 בקליפורניה וגדלה בווירג'יניה. במשך השנים עבדה כבנאית, כמזכירה, כמלצרית, ככותבת טכנית וכמתרגמת. בעלת דוקטורט בלימודי תקשורת. את הכותלי, ספרה הראשון, הוציאה לאור בגיל חמישים, בעקבות התכתבות עם הסופר ג'ונתן פרנזן ובעידודו. הספר זכה לשבחים רבים והופיע ברשימת מאה הספרים הטובים של ה"ניו יורק טיימס" לשנת 2014. בשנת 2015 היה הרומן השני שלה, Mislaid, בין שמונת המועמדים ל-National Book Award האמריקאי. חיה בבאד בלזיג, סמוך לברלין. מקור: פסטיבל הסופרים ירושלים

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

גילי איזקוביץ' 19-05-2016

נל זינק כתבה למגירה עד גיל 50 - עכשיו היא כוכבת: ריאיון, הארץ גלריה

קישור למקור

גילית חומסקי 14-07-2016

אישה–ציפור פצועה, מקור ראשון, מוסף ספרות

קישור למקור

פרטים אודות הספר